O vašem přestupu se mluvilo od minulého pátku. Co nakonec rozhodlo?
Určitě ambice. Jak mé vlastní, tak klubu, které Slavia má a nejsou malé.

Jak těžké bylo rozhodování? Pro karvinské fanoušky jste skoro modla…
Těžké. Musím říct, že po návratu do české ligy a domů jsem s nabídkou typu Slavia ani moc nepočítal. Chtěl jsem hlavně pomoct týmu k záchraně, pomoct zvednout zájem lidí v Karviné o fotbal. Všem se nám to podařilo, fanoušci nás neustále podporovali, jim patří velký dík. I kvůli nim se mi to nerozhodovalo snadno, ale jak jsem již řekl, rozhodly ambice.

A třeba vidina Ligy mistrů?
Ano, vrátit se do soutěže po tolika letech, to by bylo nádherné. Udělám vše pro to, abych pomohl Slavii k naplnění jejich cílů.

Váš příchod do Edenu znamená, že dosavadní brankář Jiří Pavlenka přece jen odejde do Brém?
Tak to nevím, já jsem se jen rozhodl, že do toho půjdu. Nepřišel jsem vysedávat na lavičce, chci se poprat o místo jedničky a konkurence se nebojím. Konkurenci by měl každý spíš vítat, protože vás i celý tým posouvá kupředu.

Jaké si před sebe kladete cíle?
Už jsem to naznačil, udělat vše pro to, abych ve Slavii přispěl k výsledkům, s nimiž bude spokojeno vedení, fanoušci, i my hráči. Ve Slavii jsou podmínky nastaveny tak, aby se úspěšně bojovalo o všechny mety, které si klub vytyčí. Budu rád, když se o to svým dílem přičiním i já.

Když už je hotovo, prozradíte, jaké další nabídky jste měl? Hovořilo se o PAOKu Soluň, ale údajně také o Mladé Boleslavi. Je to pravda?
Mluvil jsem s panem Dufkem (šéf mladoboleslavského fotbalu) i panem Uhrinem (trenér) a velice si vážím nabídky Mladé Boleslavi. V mých letech mě těší, že někdo jeví zájem o mé služby. I ten řecký PAOK tam byl, taky Karabach. Pořád jsem to ale měl vnitřně nastavené na tu Slavii. Jsem rád, že to dobře dopadlo.