Asi nemá cenu zastírat, že sobotní utkání bude jedno z klíčových v celé sezoně. Vnímáte to podobně?
Samozřejmě, s námi i s Jihlavou se počítá spíše do dolní poloviny tabulky, takže půjde o hodně důležitý zápas pro oba. Je to klasický duel o šest bodů.

Co podle vás bude rozhodovat?
Já věřím, že domácí prostředí, protože oba týmy do toho dají vše a publikum může být tím rozhodujícím faktorem. Věříme, že nás přijdou lidi podpořit stejně jako v těch předešlých dvou domácích případech a my se jim odvděčíme kvalitním výkonem a vítězstvím.

Berete to tak, že v případě vítězství můžete mít klidný podzim?
Klidný ještě ne, ale klidnější. Tohle jsou přesně ty zápasy, které doma potřebujeme vyhrávat. Na druhou stranu, dosavadní průběh soutěže jasně ukazuje, že hrát se dá s každým, ale zápasem s Jihlavou nám pomalu začne ta stěžejní domácí série, kterou potřebujeme co nejlépe zvládnout.

Jak zatím hodnotíte vystoupení Karviné po první třetině podzimní části?
Máme sedm bodů, jsme spokojeni. Myslím, že jsme překvapili i některé fotbalové odborníky. Start je povedený, teď ho jen potvrdit hlavně v těch domácích zápasech.

Které utkání považujete z vaší strany za nejpovedenější a které za nejméně vydařené?
Za nejméně vydařené to poslední ve Zlíně, kde jsme paradoxně drželi balon a hráli my. Jenže Zlín mohl hrát na brejky, což bylo přesně to, co jsme nechtěli. Za nejlepší považuji asi to doma s Duklou. V Mladé Boleslavi to sice také bylo povedené, ale jen druhý poločas. Výkon proti Dukle byl vyváženější a kompaktnější. Na ten bychom měli proti Jihlavě navázat.

Celý rozhovor v tištěném vydání Deníku.