Běhavý štírek v karvinském útoku Jan Moravec už během podzimu prošel všemi řadami (kromě prostoru mezi tyčemi). Proti svému bývalému klubu Bohemians si zahrál nečekaně pod hrotem Tomášem Wágnerem.

„Jo, tak zase taková změna to nebyla. Po dohodě s trenéry jsem prostě šel do útoku, hrál pod Wagym, abychom zkusili Bohemku vzadu nějak rozhýbat. Už jsem tam hrál, takže to nebyl problém, akorát jsme si s klukama řekli, jak si budu nabíhat, kde se vlastně budu pohybovat a to bylo vše,“ nebral Moravec svůj posun do ofenzivy zase tak přehnaně.

Trenérům Karviné tento tah vyšel, protože Moravec se hodně zapojoval do ohrožování soupeřovy brány. Byl nebezpečný a měl i šance. „Největší byla asi ta levačkou, jak jsem přestřelil. Tam mi to skočilo. Ale já jsem spíše sváteční střelec,“ zasmál se Moravec.

„Důležité bylo, že jsme proti Bohemce dobře odstartovali. Bohemka je takový běhavý soupeř, takže jsme se sami snažili o to být aktivní, vletěli jsme na ně a udržovali se v tlaku. Šance byly, akorát jsme je nedali, ale v kabině jsme se ujišťovali, že gól přijde. Museli jsme jen být trpěliví,“ prozradil Zipp, jak se Moravcovi přezdívá.

Karviné se nakonec trpělivost vyplatila, ale bylo to tak tak. „To čekání bylo opravdu dlouhé, začínali jsme už být nervózní, protože bodů nemáme moc a už to zase vypadalo, že z toho výhra nebude. Samozřejmě, že jsme s klukama probírali, že ty konce zápasů nezvládáme a už jsme v nich poztráceli hromadu bodů. Ale taky jsme se hecovali, že do toho musíme s Bohemkou dát úplně všechno. Naštěstí to klaplo, takže naše dokopná bude přece jen veselejší. Když se vyhraje, lépe se slaví,“ zazubil se Moravec.

Ten sám utkání kvůli silným křečím nedohrál a když střídal, ozval se z diváckých ochozů pískot, protože lidé nechápali, proč odchází ze hřiště nejlepší hráč. „Já vím, ale už jsem fakt nemohl. Chytaly mě křeče, takže jsem na lavičku jen houknul, že už vydržím jen pět minut. Bylo to domluvené,“ vysvětlil svůj odchod.

A co říká na podzimní bilanci čtrnácti bodů? „No, není to nic moc, nebudeme si nic nalhávat. Sice jsme teď vyhráli, ale kdyby bylo třeba dvacet bodů, bylo by to mnohem lepší. A ty byly reálné, protože když si vybavím Duklu, Teplice nebo Liberec, tam jsme ztratili bodů dost. Na Baníku vlastně taky, ale tam to bylo specifické. Věřím, že se přes zimu dáme dohromady tak, abychom na jaře takhle hloupě v závěrech zápasů už neinkasovali, protože nás to hodně sráží,“ zakončil Moravec.