Díky výhře přezimuje tým trenérů Webera a Muchy na třetím místě tabulky. Dnes Karviná zakončí letošní účinkování v domácích soutěžích pohárovou odvetou v Mladé Boleslavi.

Jak jste spokojeni se skalpem vedoucího týmu tabulky?
Jsme rádi. Nejen za ten výsledek, který je samozřejmě velmi příznivý, ale i za to, jak jsme hráli. Určitě se nám teď bude do zimní přípravy vstupovat lépe. A na jaře do toho dáme všechno.

Poločas byl ve vašem podání téměř ligový. Tak jste si to plánovali?
Tak jsme to chtěli. Před dvěma týdny jsme doma s Ústím nedali hned v první minutě penaltu a pak se trápili až do konce. Dneska jsme ten brzký gól dali. Pak se hraje lépe. Snažili jsme se hrát fotbal, držet míč a to se dařilo. Vybavili jsme si zápas s Budějovicemi, tam to vypadalo dost podobně, ale Znojmo je přece jen trochu jiný mančaft než Budějky. Ty mají mladý tým, Znojmo je zkušené, herně někde jinde.

Jak jste spokojeni s první půlkou ročníku?
Máme 28 bodů, což je super. Teď jen půjde o to se dobře připravit v zimě, zamakat a na jaře to pokud možno zopakovat. Když to vezmu celkově, tak je na místě asi spokojenost. Jsme třetí a to tady snad ještě po podzimu nebylo. Škoda jen těch dvou zpackaných zápasů venku, ta naše bilance mohla být ještě lepší. Snad nás ty dvě ztráty nebudou na konci sezony mrzet.

A vaše osobní hledisko?
Je podobné. Přišel jsem do Karviné, abych pravidelně hrál a když to půjde, zahrál si o postup. Zatím se to daří. Hraji a jako mančaft se držíme špičky, bod od postupu, takže v pořádku.

Sezona vám ještě nekončí. V úterý hrajete pohár v Mladé Boleslavi…
To je pravda. Bude to asi trochu pikantní, když jsem zrovna z Boleslavi, ale doma jsme si ověřili, že se dá hrát i s ligou. Prohráli jsme o gól, tak se pokusíme dát gól zase my u nich. Mají teď v lize těžký program, hráli v Plzni, pak s námi, pak zase liga. Uvidíme, s jakou sestavou na nás vyběhnou a s jakou zase my na ně. Každopádně tam motivace bude, i moje osobní. Budu se chtít ukázat, když jsem tam nedávno hrál.

Celý rozhovor je k přečtení jen v tištěném vydání Deníku.