Soupeř odstartoval sezonu mizerně a se třemi body se krčí na dně prvoligové tabulky. Ani to ale karvinské fotbalisty nepřiměje k nějakému podcenění soupeře. „Když to trochu přeženu, půjde zatím o náš dosavadní nejdůležitější zápas. Pokud ho zvládneme, hodně si pomůžeme. Pokud ne, sami vrazíme soupeři do rukou trumfy. To nechceme. Věřím, že v sobotu uspějeme," říká před důležitým soubojem Jan Šisler.

Ligová pauza byla dlouhá, odpočinuli jste si?
No, spíš jsme kvalitně potrénovali. V tom prvním týdnu jsme měli šest tréninků za sebou, zakončených přípravákem v Gliwicích. Doufám, že nám to pomůže do pokračování soutěže. Čeká nás ještě náročný program.

V jeho úvodu to bude konkrétně Příbram, což je soupeř, se kterým se před sezonou počítalo do záchranářského boje s vámi a dalšími kluby.
Asi všichni cítíme, že zápas jako každý jiný to nebude. Tohle jsou přesně ta utkání, která potřebujeme zvládat. Je to zápas o šest bodů.

Co myslíte, že bude rozhodovat?
Nasazení. My musíme hrát na sto padesát procent, ne jen na sto, protože Příbram hraje důrazně a jakékoliv podcenění osobního souboje se může vymstít. Musíme makat od začátku do konce naplno.

Co zatím říkáte postavení Příbrami, ale třeba i Jihlavy, od kterých se zbytek ligy tak trochu odpoutal?
U Příbrami mě to docela překvapuje, protože mají kádr plný zvučných jmen jako jsou Rezek, Jiránek, Pilík, Trapp, Mahmutovič. Je sice fajn, že jsme si teď vybudovali malý náskok, ale sezona je dlouhá a ještě vůbec nic rozhodnuto není. Proto bych zatím netvrdil, že půjde o klíčový zápas. Ty nás asi čekají až na jaře. Hodně důležitý ale bude, to je jasné.

V pondělí proběhne los osmifinále domácího poháru, kde jste také ve hře. Koho byste si přál za soupeře? Upřednostňujete spíš schůdnější variantu, anebo naopak nějakou „bombu" v podobě domácího zápasu se Spartou, Slavií, Plzní…
V zásadě je mi to jedno, akorát bych si přál, abychom hráli doma. To je vždycky lepší, než když musíme cestovat. Myslím si ale, že na slabšího soupeře vzhledem k našemu nasazení vůbec nenarazíme. Takže vybírat z nejsilnější osmičky, to je už skoro jedno. A hrát doma třeba se Spartou? Proč ne? Každý takový zápas je svátek a posune vás zase někam dál.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.