Máte za sebou reprezentační pauzu, která může vyvést mužstvo z herního rytmu. Vy osobně podobné přestávky vítáte? Je tam nějaký čas na odpočinek?
Určitě tam čas je a mně ty přestávky nevadí, spíš naopak. Člověk se může vylízat z drobných šrámů, dá se do kupy a také si trochu odpočine. Navíc se pak na další zápas o to víc těší.

Jaro jste rozjeli slušně, v součtu s podzimem jste šestkrát v řadě neprohráli a tuto šňůru vám přetrhla až se štěstím mistrovská Plzeň. Co jste si z toho utkání vzali?
Jen to pozitivní. My jsme sice prohráli 2:3, ale čelit takové síle bylo náročné. Ostudu jsme určitě neudělali. Plzeň dobře prostřídala, přišla tam velká kvalita a ve druhé půli nás přitlačila. Přesto jsme byli bodům, nebo alespoň tomu jednomu, blízko a když už nic jiného, mohli jsme si ověřit, že i takovému kalibru se můžeme postavit. V lize se opravdu nemusíme nikoho bát.

Teď vás čeká Liberec, kterému se letos moc nedaří…
Nedaří… na jaře se herně docela zvedá, třeba proti Slavii odehrál výborný zápas. My víme, že tam je také velká kvalita a také jsme si vědomi toho, že pro Slovan to je klíčový zápas. Přikládají mu značnou důležitost, aby se konečně odpoutali od toho nebezpečného pásma.

Na co se musíte připravit, odkud vám hrozí největší nebezpečí?
Soupeře máme docela zmapovaného, obrovská síla v koncových hráčích jako jsou Baroš, Potočný, údernost po křídlech. V první řadě si ale myslím, že se musíme Liberci vyrovnat v důrazu a bojovnosti, což snad u nás nebude problém. On do toho bude hodně šlapat. Chce vyhrát, potřebuje tři body a bude tlačit. Na to jsme připraveni. Bude to spíš bojovné utkání.

Liberec moc gólů nedává, vlastně je v tomto ohledu nejhorší z celé soutěže…
Taky jsem to teď zaznamenal, docela mě překvapilo, že dali jen čtrnáct branek, to opravdu není moc. Když si vybavím ten náš vzájemný zápas, byl vedený v docela rychlém tempu, oba celky hrály aktivně, nahoru dolů. I když stoprocentní šanci z toho zápasu si skutečně nevybavuji. Ale to, že se Liberci nedaří dávat góly, nás nemůže uchlácholit. Jak říkám, oni to budou valit a my se pokusíme vytěžit něco z brejků, které nám docela jdou.

Není paradox, že v poslední době narážíte na soupeře, pro které je zrovna vás vzájemný zápas mimořádně důležitý? Na jaře už to byla Jihlava, pak Plzeň, teď Liberec. Následovat bude Slavia, Příbram, Sparta, Hradec.
No, jak se to vezme. On je vlastně na jaře skoro každý zápas stěžejní. Někdo hraje o titul, někdo o záchranu, jiný o poháry. Když to vezmete kolem a kolem, skoro každý o něco hraje a tudíž přikládá utkání mimořádnou důležitost. Liberec taky vyhlašuje, že je to pro něj zápas jara, ale takových může být klidně víc.

Myslíte, že se v Liberci bude jednat spíš o defenzivně laděné utkání vzhledem k důležitosti zápasu z pohledu soupeře?
Vzájemný zápas sice skončil bez branek, ale nemyslím, že to bude nějak opatrné. Liberec se asi bude hnát hodně do útoku. Spíš se dají čekat nějaké góly.

Vy osobně máte speciální motivaci uspět proti Liberci? Připomeňme, že jste odchovancem klubu.
Ano to jsem, vlastně jsem tady vyrůstal, a to nejen fotbalově. Jsem místní rodák, takže se do Liberce vždy těším. Přijde mi fandit rodina, kamarádi, to má člověk hned o důvod víc se ukázat (úsměv).