Odchovanec Frýdlantu nad Ostravicí Jan Štěrba, mimochodem někdejší kapitán české reprezentace U17, přichází z olomoucké Sigmy vyztužit zadní řady karvinského týmu. Zasáhl už do první přípravy s polským Zabrze.

„Na nějaké hodnocení je ještě čas, byl to jen poločas,“ poznamenal Štěrba úvodem.

Jaké jsou vaše první dojmy z karvinského klubu?

Pozitivní. Když jsem přišel, hned jsem cítil, že mě kluci v kabině přijali mezi sebe. Klubové zázemí je na vysoké úrovni, opravdu mě to mile překvapilo. Nezbývá než doufat, že zůstanu a naplním očekávání, která se do mě vkládají. 

Přicházíte ze Sigmy, která má pohárové ambice, do klubu, který bude hrát o záchranu…

Jasně, ale do ligy jsme s Olomoucí šli také s tím, že prvořadá bude záchrana. Je to změna, klukům přeji, ať se jim daří, ale já už potřeboval nový impuls a jsem rád, že se naskytla možnost odehrát jaro v Karviné. Pokud to dopadne, těším se. 

V Olomouci nebyla šance pokračovat?

Jsem tam už devět let, ale dost se to střídalo a já nehrával pravidelně. Je dost složité se prosadit v Sigmě do základu. Já chci především pravidelně hrát a tu možnost budu mít větší v Karviné. Uvítal jsem, když o mě projevili zájem. 

Navíc trenéra Josefa Muchu, který vás v týmu chce, dobře znáte. Je to výhoda?

Ano, s trenérem Muchou se znám, vedl mě v Sigmě v juniorce i později, takže jen oprášíme spolupráci (úsměv)

Na jakou pozici s vámi počítá?

Jsem stoper, ale samozřejmě budu hrát na takové pozici, kde to bude potřeba. Teď jsem hrál na pravém beku, je to jiné a člověk si musí zvyknout, ale zvládnu to.

Hrál jste vedle Pavla Dreksy. Toho musíte také znát…

Jasně, s Dreksičem se známe ze Sigmy, vlastně mě tady uvedl, pomohl poznat kluky. 

Když karvinské angažmá klapne, rodina a známí z Frýdlantu to za vámi budou mít blíž než do Olomouce, ne?

No, my už teď s přítelkyní bydlíme v Olomouci, ale jasně, na zápasy to rozhodně budou mít blíž do Karviné. Je to autem nějaká třičtvrtěhodinka cesty.