Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník je kmenovým hráčem Plzně a do Karviné přišel ze slovenské Senice. V týmu je zatím na zkoušce. Proti Cracovii patřil k nejaktivnějším hráčům na hřišti, odehrál druhý poločas a byl hodně vidět – mimo jiné vybojoval dvě standardky, po nichž Slezané skórovali. Sám měl na kopačce obrovskou šanci a mohl srovnat na 3:3, svou příležitost ale neproměnil.

Z podobných pozic se většinou nemýlíte. Co se stalo?

Mám před sebou polovinu prázdné brány, jsem na malém vápně a trefím jediného hráče na brankové čáře. Je to pro mě nepochopitelné. Kdyby šlo o mistrák, tak jsme kvůli mně ztratili body. Strašně si to vyčítám, měl z toho být gól.

Máte za sebou první poločas v karvinském dresu, jak se cítíte?

Unaveně, hodně jsme toho odtrénovali. Ale myslím, že ve druhé půli jsme se s tím dobře vypořádali. Škoda toho gólu na 4:2, šance na vyrovnání nebo na otočení zápasu jsme totiž měli.

Jan Suchan (ve žlutém) proti Cracovii.

Podílel jste se na obou vstřelených gólech. Jste spokojený se svým výkonem?

Hraju spíše ofenzivní záložníka, takže se očekává, že bych měl vytvářet šance a dávat góly. Pár minut jsem se necítil úplně ve své kůži, pak to sice bylo trochu lepší, určitě je ale co zlepšovat. Únava z nohou postupně odejde, myslím, že už to bude lepší a lepší.

Byl jste hodně vidět, dostával jste se do hry. Sedí vám tato role?

Jak říkal trenér Nádvorník, měl bych být hráčem box to box. Jsem často na balonu, ale zároveň musím doplňovat hráče v šestnáctce, takže se dostávám do zakončení. To mi asi sedí nejvíc.

Trenér po vás taky chce, abyste hráli útočně, na pár přihrávek. Dařilo se vám to?

Postupně jsme chytli dobré tempo, docela jsme je zatlačili, dali jsme dva góly a měli několik dalších vyložených šancí. Asi to nebylo úplně ideální, každý z nás cítí v přípravě únavu, ale myslím, že malými krůčky se budeme blížit tomu, co po nás trenér chce.

Mluví se o vás jako o možné náhradě za Lukáše Budínského. Řekl jste si o místo?

To je spíš otázka na trenéra. Snažím se hrát co nejlíp, abych z toho měl dobrý pocit a aby z toho vytěžil tým. Bylo by pěkné být nástupcem Lukáše, ale nikde není psáno, že odejde. Chtěl bych být produktivní jako on, ale samozřejmě bych si nejradši zahrál s ním.

Během posledních let jste prošel několika kluby. Věříte, že se už usadíte?

Doufám, že jo. Ještě na rok mám smlouvu s Plzní, může to tak být sezona, která mě nastartuje jak herně, tak v produktivitě. Chci Karviné pomoct.

Petr Sobol