V neděli se spolu se svými novými spoluhráči z Karviné účastnil ústecké popravy (6:1) a svůj debut v základní sestavě okořenil bilancí 1+1.

Šest gólů v síti soupeře, to se zase tak často nevidí. To jste chtěli tak moc odčinit předchozí výprask z Frýdku?
Odčinit jsme ho samozřejmě chtěli, ale hlavně jsme chtěli dát najevo, že fotbal hrát umíme. A šest gólů? Pomohl nám vydařený začátek. Po pár minutách jsme vedli o dvě branky, to hned zápas nabere úplně jiný směr.

Soupeř z Ústí se dosud pyšnil pevnou obranou. Jak to, že jste mu naložili šest branek? A nebylo vám hostů tak trochu líto? Přesně před týdnem jste zažívali úplně opačné pocity…
Vzpomněl jsem si na to. Ale na lítost během zápasu nemyslíte. Prostě chcete vyhrát co nejvyšším rozdílem a dál střílet branky. A my jich chtěli naložit Ústí co nejvíce. Řekněme, že po prvním setu je to 6:1 (smích). Uvidíme, co přijde na jaře v Ústí. Ale dnes bylo důležité, že poločas skončil 3:0 pro nás a ne třeba 2:1. To nám pomohlo. Kdyby hosté korigovali, mohli bychom se trápit. Stav 2:1 je ošidný. Takhle se nám dál otvíraly možnosti k brejkům, čehož jsme využívali.

Vy sám jste se na demolici Ústí podílel nahrávkou na první branku a druhým gólem. Jak jste spokojen?
Hodně. Hoťas (Jakub Hottek – pozn. aut.) skvěle kopl úvodní standardku, já balon přizvedl a Miky (David Mikula) tam vyplaval sám a dal důležitý gól. Při druhém gólu jsem trochu předvídal a vyplatilo se mi to. Počítal jsem, že by gólman mohl míč po tvrdé střele Admira Vladaviče vyrazit a to se přesně stalo. Pak už se nám hrálo suprově. Doufám, že jsme dali patřičně najevo, že v Karviné bude horká půda a bodovat se tady nebude. Domácí stánek musíme proměnit v nedobytnou tvrz.

V létě jste posílil karvinskou kabinu. s jakými cíli jste sem přišel?
S tím, že chci hrát. Podepsal jsem tady smlouvu, takže jsem nepřišel jen na půl roku zahřívat místní lavičku. Zprvu mě limitovalo zranění chodidla, které jsem utrpěl v lize na Slovácku. V přípravě jsem to musel po trénincích ledovat, ale teď už je to v pořádku. Hlavně, aby se nám dařilo jako týmu.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.