Jakou roli budete v Baníku zastávat?
Předně chi říct, že to nebude role exekuční. Odcházím tam sice do pozice předsedy představenstva, ale bude to role spíš konzultační a poradenská.

I tak ale budete muset opustit svůj post v Karviné…
V tuto chvíli už se připravují podklady pro to, aby mou pozici v karvinském představenstvu převzal Petr Hort a já se přesunu do role předsedy dozorčí rady.

Jak se změna dotkne Karviné?
Nijak. Na chod klubu a jeho fungování to nebude mít roli. Baník i Karviná jsou dva ekonomicky samostatné subjekty. Samozřejmě si dovedeme představit širší spolupráci mezi oběma kluby, ale to obecně platí pro spolupráci všech klubů v našem regionu.

Jaké důvody vás vlastně přiměly k rozhodnutí vstoupit do Baníku?
Víte, já si myslím, že Baník by měl zůstat špičkou v našem kraji, a tak je potřeba, aby se z problémů, které jej sužují, urychleně vyhrabal. Proto jsem také kývnul na nabídku pana Brabce (nový majitel Baníku), potřebujeme klubu vytvořit výkonný management, potřebujeme, aby Baník zase fungoval a aby fungoval dobře. Říkal jsem to už známým v Karviné, do Ostravy se nestěhuji, víte dobře, že Karviná je pro mě srdeční záležitost, ale tak, jako má někdo koníčka rybaření nebo třeba známky, tak mým koníčkem je zase fotbal. A aby v našem regionu vše klapalo a fotbal se držel na úrovni, musí být v pořádku Baník.

Spolu s vámi odchází do představenstva v Baníku i Petr Mašlej. To je podobný příběh?
V zásadě ano. Petr je baníkovec, fotbalu rozumí a my tam potřebujeme lidi, kterým se dá věřit.