Mohou za to vysoce stabilizované výkony, které předvádí, ať už hraje v záloze, nebo v obranné čtveřici. Nyní se s Karvinou chystá do Hradce Králové, který spolu s Karvinou na jaře postoupil do nejvyšší soutěže a kde „Zelí", jak se blonďatému hráči přezdívá, strávil podstatnou část kariéry.

V neděli vás čeká důležitý zápas v Hradci. Co od něj čekáte a s čím byste byli spokojeni?
Uvědomujeme si, že soupeři typu Hradce jsou pro nás většími konkurenty než silné týmy jako Sparta, Plzeň a podobně. Vzhledem k tomu, že jsme v posledních dvou domácích zápasech vybojovali jen bod, bylo by pěkné si z Hradce něco přivézt, abychom tu ztrátu trochu dorovnali. Ale bude to dost těžké, Hradec také potřebuje body. Osobně nečekám nějaké brankové hody, tohle bude asi utkání o jednom gólu.

Máte zkušenost z vyhraného jarního souboje v Hradci ještě ve druhé lize. Dá se z něj nějak vycházet?
No, nevím přesně, jestli vycházet. To asi ne. Náš kádr se sice moc nezměnil, ale v Hradci nějaké změny, i když ne razantní, proběhly, takže pokud si z toho souboje můžeme něco vzít, pak asi jen to, že se dá v Hradci vyhrát. S tím do toho také půjdeme, ale zároveň víme, že teď je ta situace jiná, protože na jaře jsme tam bezpodmínečně potřebovali uspět.

Nyní se vaše situace prohodily a musí spíš Hradec…
Spíš musíme oba. Ta situace v tabulce je dost našlapaná, rozdíly jsou minimální. Ale je fakt, že jsme na tom o něco lépe.

Pocházíte právě z Hradecka. Prožíváte ještě nějak vzájemné souboje? Nebo už to prvotní větší napětí ze vzájemných utkání proti Hradci opadlo?
Ačkoliv jsem z Hradce pryč už přes dva roky, odehrál jsem proti němu kvůli zranění vlastně jen jeden zápas, a to zrovna ten na jaře, takže to pro mě je pořád zvláštní situace. Já začínal s fotbalem v Náchodě, ale od starších žáků jsem hrál už v Hradci, kde jsem strávil nejdelší část kariéry. Ale na druhou stranu už to tolik neprožívám. Na jaře to bylo hektičtější i z toho pohledu, jaká byla celková situace. Tam nám šlo opravdu o všechno.

Jak se vám zatím zamlouvá účinkování Hradce v lize? Jeho bilance je asi hodně limitovaná ztrátou domácího prostředí, do kterého se soupeř vrátil až zápasem proti Slavii.
Určitě to mělo na jeho výsledky vliv, i když, jak jsem to tak pozoroval, fanoušci Hradce jezdili svůj tým podporovat i do Mladé Boleslavi, kde hrál domácí zápasy. Kdyby hrál Hradec doma, možná by na tom byl bodově lépe, těžko říct. My jsme teď na tom vlastně podobně. Jak jsem už říkal, ty rozdíly mezi jednotlivými týmy jsou minimální, stačí jeden dva zápasy a všechno může být jinak.

Celý rozhovor v dnešním vydání Karvinského a Havířovského deníku.