Ačkoliv se mělo jednat o vyrovnanější duel, domácí fotbalistky měly jasnou převahu. Takřka celý zápas se odehrál před šestnáctkou hostů, ale v bráně Lubiny kralovala brankářka Klempířová, která svými zákroky přiváděla havířovské hráčky k zoufalství.

Gascontrolu se poprvé představily i dvě nové posily z Baníku Ostrava Renáta Šebestová a Beáta Najvarová, takže trenér Radomír Zábranský měl k dispozici to nejsilnější, co v současné době může mít a na hřišti to bylo rozhodně znát. Lubina se nedostala k ničemu a tým Gascontrolu měl míč jako přibitý na kopačkách hráček. Jenže recept na zdolání hostujícího betonu našel jen třikrát.

„Soupeř nepřijel v nejsilnějším složení, takže bral mírnou porážku s povděkem. My ale moc spokojeni nejsme. Převaha byla znatelná a rozdíl ve skóre jí neodpovídal. Na druhou stranu je to pořád druhý tým minulého ročníku. Musíme být i pokorní a tři body jsou pořád tři body. Věřím, že si holky střelecký prach uchovaly na další zápasy," přál by si trenér Zábranský.

Vyjádřil se také k posílení týmu. „Samozřejmě jsem musel nějak reagovat na některé věci. Do zahraničí nám odjíždí Dorota Kuzniková, kvůli mateřským povinnostem skončila Káča Porembská a ze zdravotních důvodů je dočasně mimo i Lenka Dlouhá. Proto jsme přibrali další dvě hráčky z ostravského Baníku, i když jsme usilovali o více hráček, hlavně mých bývalých svěřenkyň. Kvůli našim finančním možnostem a také nepochopitelně vysokým nárokům Baníku jsme ale nemohli všem holkám vyhovět, přestože u nás hrát chtěly," pokrčil rameny Zábranský.

Gascontrol Havířov – Spartak Lubina 3:0 (1:0)

Branky: 10. Antalíková, 60. Volfová, 77. z pen. Waszutová. Rozhodčí: Picmaus – Holub, Razima. ŽK: 0:0. Diváci: 30.

Havířov: Skočovská – Motlochová, Waszutová, Kuzníková, Fukalová – Antalíková, Vítková, Volfová, Míčková – Šebestová, Najvarová. Střídaly: Kupčíková, Cibiková, Želonková, Holáňová. Trenér: Radomír Zábranský.