A rivalové potvrdili, že proti sobě nehrají v rukavičkách. Tvrdé souboje, velké emoce, ani metr prostoru soupeři navíc, fotbal nahoru dolů… Derby, jak má být.

Vyostřený duel podruhé v sezoně přinesl radost celku Josefa Jadrného, jemuž patřil první poločas. Domácí Bospor se rozjížděl pomalu a rychle mohl prohrávat. Hrtánek však přiťuknutí spoluhráče do brány neprotlačil a dorážku Stanowského vykopla bohumínská obrana z čáry.

Dětmarovičtí tak udeřili až ve 26. minutě, když chybu Paleje ztrestali Beilner se skórujícím Uhrem. „Chtěl jsem to odpálit do háje, ale blbě mi to skočilo na koleno. Nakonec z toho vyšel takový gól. Byla to má chyba," uznal Dominik Palej po zápase.

Vzápětí mohl zvýšit vedení hostů Skotnica, ale Gladiš ho skvěle vychytal. „Mohlo to být alespoň 2:0 a měli bychom větší klid. Tak to byly nervy až do konce," pokrčil rameny dětmarovický kouč Josef Jadrný.

Po pauze Bohumín přidal na obrátkách a vytvořil si šance. Opic hlavou nastřelil tyč, pak vytlačil brankář Kotrla jen s potížemi přímý kop Nowinského a dorážka Sochy skončila pro změnu na břevně. „Bylo to čekání na gól. Bohumín to má s Opicem vepředu dobře poskládané, mají nebezpečné standardky. Přežili jsme to, ale rozhodnuto mělo být dřív," opakoval Jadrný, jehož mužstvo ohrozilo Gladiše už jen Hrtánkem z přímého kopu.

Ze závěrečného tlaku opředeného o několik rohů pak svěřenci Marka Poštulky vytěžili jen Košťálovu hlavičku vysoko nad branku. „Byl to remízový zápas, bohužel jsme po chybě dostali gól a sami žádný nevstřelili. Za druhou půli jsme si bod zasloužili," uvedl Poštulka a přiznal, že o přestávce bylo v kabině živo.

„Nedostupovali jsme, neměli odražené míče, chyběla agresivita. Jako bychom si mysleli, že se Dětmarovice porazí samy," kroutil kouč hlavou. „V šatně proto bylo ‚rošambo', musel jsem zvednout hlas. Podle toho druhý poločas i vypadal," dodal Poštulka, který musí tým připravit na další derby v Českém Těšíně na umělé trávě. „Bude to jiný fotbal, ale na umělce jsme hráli celou zimu, takže žádná výrazná změna," zakončil bývalý skvělý útočník.

FK Bospor Bohumín – SK Dětmarovice 0:1 (0:1)

Branka: 26. Uher. Rozhodčí: Ochodek – Lukašík, Bebenek. ŽK: Sittek, Palej, Kurušta, Opic – Hrtánek. Diváci: 220.

Bohumín: Gladiš – Kempný ml., Šiška, Košťál, Kubinski – Sittek, Socha (83. Jadamík), Palej, Nowinski – Opic, Kurušta. Trenér: Marek Poštulka.

Dětmarovice: Kotrla – Stanowski, Šrámek, Hrdlička, Káňa – Beilner (35. L. Ligocký), Hrtánek, Malenák (83. Matušík), Uher (89. Schimke) – Lukan (66. Ristovský), Skotnica (90. J. Ligocký). Trenér: Josef Jadrný.