Ani vedení, ani dva góly venku nestačily hráčům Slavie na bodový zisk, který v situaci, kdy bojují o záchranu, nutně potřebují.

„Je to špatné. Kluci si nejspíš mysleli, že si body uhrají fotbalovostí. Občas mi to připadá, že chtějí balon dovézt až do kuchyně a i na brankové čáře by nejraději celou akci zakončili patičkou," kroutil hlavou trenér Milan Procházka.

Jeho tým měl solidní začátek, jenže spálil šanci a hned inkasoval. Potom Široký neproměnil penaltu, ale Orlová se za svou aktivitu srovnání na 1:1 přece jen dočkala, když se prosadil zkušený Kopel.

A ve 27. minutě šli hosté dokonce do vedení. Kolenko se rozstřílel a po posledním zápase, kdy dal dva góly, se trefil i do sítě Břidličné.

„To ale bylo z toho pozitivního všechno. Místo, abychom se soustředili na obranu, hráči chtěli pořád dávat góly, nezajišťovali se, zbrkle útočili a vysouvali se dopředu," namíchly následné dvě branky Břidličné do rozhozené obrany Orlové trenéra Procházku.

Nicméně i stav 3:2 byl pořád hratelný. „To sice byl, ale zahodili jsme dvě šance a od nějaké sedmdesáté minuty jsme přestali stíhat. Jako by se na to hráči vybodli," divil se Procházka, jemuž chyběli tři hráči základu – Matušík, Vybíral a Tomáš. „To je ale náš problém, s tím si musíme poradit. Kluci by si měli uvědomit, že v této soutěži, a zvlášť v naší situaci, se body neuhrají jen fotbalovostí. Musíte přidat důraz, bojovnost, obětavost. Břidličná hrála jednoduše a důrazně, my se utápěli v parádičkách, kličkách a takhle to dopadlo," zakončil Procházka.

Kovohutě Břidličná – Slavia Orlová 5:2 (3:2)

Branky: 36. a 84. Kučera, 44. a 76. Cudrák, 3. Kocúr – 11. Kopel, 27. Kolenko. Rozhodčí: Opěla – Tabášek, Jurček. ŽK: 1:4. Diváci: 150.

Orlová: Polášek – Jakubov, Kolenko, Věčorek, T. Herák (53. Kroček) – Botur, Regec, Široký, Renta – Kopel, A. Herák (61. Pristáš). Trenér: Milan Procházka.