„V kariéře jsem ještě nikdy nesestoupil, takže bych na konci kariéry nerad tuhle nepříjemnost zažil,“ podotýká opora fotbalových Petrovic Josef Hoffmann.

Vážně uvažujete o konci kariéry?
Roky přibývají a blíží se to. Pokud zdraví dovolí, ještě bych rád hrál, ale cítím, že je to nezadržitelné. 

Petrovice jsou po podzimu poslední s mizernou bilancí. Jak se to mohlo stát?
Nad tím jsme hodně přemýšleli. V Petrovicích se vždycky hrálo ve středu tabulky, nebo spíš v první pětce, ale poslední dva roky jsou výjimka. Nezachytili jsme začátek, myslím, že se hodně podcenil fakt, že nám z kádru zmizeli stabilní hráči základu. Také my, starší hráči, jsme moc nepomohli. Neměli jsme ani štěstí, protože když si vybavím některé góly, co jsme dostali, tak to se snad může stát jenom nám. Ale na to se nevymlouvám, to byl jen takový přídavek k té naší celkové blamáži, kterou jsme na podzim předvedli.

Fotbalisté Petrovic potřebují vyhrávat hlavně doma.Fotbalisté Petrovic potřebují vyhrávat hlavně doma.Zdroj: Michal Chadim

Pamatujete ve své kariéře takovou situaci?
Ne. Ještě nikdy jsem na tom s žádným týmem nebyl tak bledě. 

Věříte v záchranu? Je možná?
Možné je všechno, zvlášť v divizi. Přišel nový trenér, nějací hráči, snad se vedení ještě povede někoho získat. Potřebovali bychom chytit start jara, aby se to s námi nevezlo jako na podzim. Když se nám povede v prvních pěti kolech ztrátu smazat, můžeme se regulérně prát o záchranu. Dívat se ale musíme jen na sebe. 

Loni jste se také zachraňovali, když úspěšnou misi zvládl trenér Jiří Kuljovský. V čem je to teď jiné?
Myslím, že už na jaře jsme si koledovali, když se neustále kumulovaly problémy s hráčským kádrem a to je teď výsledek. Kvalitu prostě musíte nahradit jinou kvalitou. Vedení klubu se musí rozhodnout, jak dál. 

Lokomotiva potřebuje zachytit začátek, tedy aspoň dvě výhry z prvních pěti kol. Jinak je zle.Lokomotiva potřebuje zachytit začátek, tedy aspoň dvě výhry z prvních pěti kol. Jinak je zle.Zdroj: Dalibor Tobola

V zimě přišel do klubu polský kouč Klusek. Jaký z něj máte pocit? Zařazuje do hry nějaké nové prvky?
Je to dobrý trenér se zkušenostmi z druhé polské ligy (Klusek byl v týmu Pulawy, kde dělal asistenta – pozn. aut.). Zatím můžu říct, že je to dobré. Hodně pracujeme s balonem, je to takové oživení oproti trenérům, kteří nás vedli předtím.

Také se do kádru zapojili další hráči tmavé pleti. Jak se vám s nimi spolupracuje?
Ale jo, je vidět, že kluci jsou šikovní. Problém je akorát v komunikaci. Z těch tří, kteří tady byli na podzim, zůstal v týmu jen Oscar (Oscar Landry Dayero), ten se už stihl česky něco naučit. Teď ale přišli další tři, tak by na jazyku měli taky zapracovat. Já se kvůli nim na stará kolena francouzsky učit nebudu (smích).