Opavané se v Petrovicích představili jako běhavý soupeř, který chtěl hrát otevřený fotbal. „Snažili se, jsou to mladí kluci, takže fotbal byl nahoru dolů. První půle nám kombinačně moc nevyšla, i tak jsme si vytvořili dvě šance. Hlavně ta ze závěru poločasu, kdy běžel Kurušta sám na bránu byla tutová. Ale i hosté hrozili, do přestávky šlo určitě o vyrovnané utkání," uznal Pavel Bernatík, asistent trenéra Špičky na petrovické lavičce.

Ve druhé části měli domácí značný tlak, který pomohli zintenzivnit i střídající hráči a v 89. minutě se Lokomotiva dočkala penalty za ruku ve vápně. Balon si tentokrát vzal do ruky kapitán Hoffmann, protože předchozí exekutor Malíř už jednu penaltu zahodil. Jenže Hoffmann svého kolegu napodobil!

„To už jsme si říkali, že se netrefíme ani do druhého dne," začali se domácí Bernatíkovými ústy smiřovat s remízou. Domácí ale zabojovali. Z penalty byl rohový kop, který hosté odvrátili, ale jen k volnému Škutovi, který poslal balon na Hoffmanovu hlavu a mistr ligy s Baníkem si koupil gólový odpustek. „Za druhou půli jsme si vyhrát zasloužili, náš tlak byl enormní," oddechl si Pavel Bernatík.

Lokomotiva Petrovice – SFC Opava B 1:0 (0:0)

Branka: 89. Hoffmann. Rozhodčí: Buček – Sedláček, Kaloč. ŽK: 0:1. Diváci: 125.

Petrovice: Švrčina – Hoffmann, Moskál, Gill, Leibl – Panák – Malíř, Duda (75. Škuta), Puškáč (83. L. Kundrátek), P. Kundrátek – Kurušta (61. Molnári). Trenér: Martin Špička.