Po minulém týdnu, kdy v roli hlavního kouče skončil Jarmil Kopel, převzal tým Jiří Jurčík. V zásadě se ale nic nezměnilo. Tým stále vede trio Jurček, Jurčík, Kopel a ve stejném složení dokončí i celý podzim v krajském přeboru. Akorát, že hlavní slovo na tréninku a v utkání má nyní Jurčík.

„Na nějaké převratné změny teď není místo. Musíme dokončit podzim, posbírat co nejvíc bodů a v zimě posílit kádr, protože s mladýma klukama se tahle soutěž hrát nedá. Na dorostencích sice pozorujeme, že se zvedají, ale jsou pořád ještě hodně mladí a musí herně vyzrát, a to je doba dvou tří let. Bez posil to prostě nepůjde," poznamenal Jarmil Kopel, který teď působí v roli Jurčíkova asistenta.

Slávisté bohužel pokračovali v bídných výkonech i ve Vendryni. K utkání nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy (Malík, Mleziva, Tomáš a Kroček), takže do zápasu šli naostro opět dorostenci, tentokrát jich bylo pět a premiéru si odbyl Tomáš Cmorják.

Vzhledem k nedostatku stoperů se na tento důležitý post v obraně postavil zkušený Macháček.

Orlová odehrála ve Vendryni solidní první poločas. „Domácí měli dvě velké šance, kdy nás podržel Polášek, ale herně to bylo vyrovnané. Také my jsme měli dvě gólovky," přibližoval průběh utkání Kopel.

Koschny nejprve z malého vápna přestřelil, pak se ale krásně z voleje trefil Renta a bylo to 0:1. Vedení Orlové do poločasu nevydrželo, protože v závěru poločasu dostala dvě slepené branky. Martinčík proměnil přímák a pak neuhlídali hosté akci Vendryně po straně hřiště, kterou po centru zakončil ostřílený Racko.

„Místo, abychom měli sami náskok, přišli jsme během chvilky o vedení a zase jsme odcházeli do šaten skleslí," povzdechl si Kopel. Slávisté se sice hecovali, že to ještě zkusí, ale po třetí brance Vendryně už nevymysleli nic. „Škoda, být tady v kompletní sestavě, tak si z Vendryně určitě něco odvezeme. Tohle byl absolutně hratelný mančaft, asi není náhoda, že je stejně jako my dole v tabulce," dodal Jarmil Kopel.

TJ Vendryně – Slavia Orlová 3:1 (2:1)

Branky: 45. a 73. Racko, 44. Martinčík – 29. Renta. Rozhodčí: Novák – Čecháček, Tabášek. ŽK: 1:3. Diváci: 55.

Orlová: Polášek – Papuga, Macháček, Pavlík, Herák – Cmorják (59. Velký), Široký, Koschny, Renta – Regec (88. Šoustek), Kubiš (86. Ganobčík). Trenér: Jiří Jurčík.