„Kvůli pracovním povinnostem jsme museli nastoupit bez brankářky, takže jsme si vypomohli hráčkou a do brány se postavila Lenka Dlouhá," přibližoval trenér havířovského družstva Radomír Zábranský, jemuž navíc chyběly Waszutová s Vítkovou a nejistý start byl po posledním zápase u Motlochové a Míčkové. „Ty se naštěstí daly dohromady, za což jsem byl hodně rád. Se Slovanem to nikdy není jednoduchý zápas, má ve svém středu zkušené hráčky, ale dneska jsme na hřišti jednoznačně dominovali," pochvaloval si Zábranský.

Už do poločasu nastřílely Havířovanky svému soupeři půltucet. Bahnitý terén jim nevadil. I na něm dokázaly kombinovat a rychle zakončovat. Z toho rezultovaly pěkné góly po nacvičených akcích. „S první půlí jsem byl navýsost spokojen. Začátek druhé byl trochu neurovnaný, spíše se bojovalo než hrálo, ale holky pak zase převzaly iniciativu a z ní plynula trvalá převaha," popisoval Zábranský.

Nebylo divu, že se Gascontrol dostával do dalších a dalších šancí. Tentokrát už proměnil „jen" tři. Skvělým výkonem se prezentovala Markéta Sehnálková, která stihla čtyři góly.

„Musím přiznat, že tak výrazný rozdíl jsem nečekal, nejspíš ani soupeř. O to větší uznání si holky zaslouží, protože se opravdu hrálo na hodně těžkém terénu," pochválil kouč Havířova svůj tým.

Poděkoval i Lence Dlouhé, která se obětovala a zaskočila mezi tyčemi, stejně jako Drahoslavě Maláčové, která při absenci některých hráček ani na chvíli nezaváhala a opět obula kopačky.

Gascontrol Havířov – Slovan Ostrava 9:0 (6:0)

Branky: 10., 27., 61. a 82. Sehnálková, 3. Antalíková, 7. Volfová, 24. Maláčová, 34. Fukalová, 60. Míčková. Rozhodčí: Mikeska. ŽK: 0:1. Diváci: 60.

Havířov: Dlouhá – Motlochová, Kupčíková, Sehnálková, Fukalová – Krokoszová, Antalíková, Maláčová, Volfová, Míčková – Najvarová. Střídaly: Holáňová, Chrobáková, Želonková, Cibiková.