Podzimní účinkování fotbalistů MFK Karviná v Moravskoslezské fotbalové lize bylo pro většinu fanoušků, samotných hráčů i vedení klubu zklamáním. „Myslím, že to hodně ovlivnila skutečnost, že jsme příliš často remizovali. Mít místo tří remíz tři výhry, byli bychom v tabulce úplně někde jinde a byli bychom spokojeni,“ poznamenal předseda MFK Jan Wolf. Poté dodal, že vedení klubu si představovalo určitě lepší výsledky, hlavně však výkony, které nebyly optimální. Vlastně měly do optima daleko.

„Přísnější měřítko snese tak pět odehraných zápasů, a to je šíleně málo,“ zdvihl varovně prst Jan Wolf. Otázkou zůstává, proč byly výkony mužstva špatné. Zdali hráči nedostatečně plnili trenérovy pokyny, což je chyba, nebo naopak, a v tom případě je to ještě horší. „Náš zásadní problém je v tom, že naše nejlepší hráče si stahuje okolí a my pak tyto hráče musíme nahradit. A ruku na srdce, ne každý kvalitní hráč vám půjde kopat třetí ligu do Karviné,“ podotkl předseda karvinského klubu. V neposlední řadě zůstaly za očekáváním i letní posily, z nichž snese přísnější měřítko jen gólman Kučera a pak Buryán, který přišel až v průběhu podzimní části. I proto se bude Karviná v zimní pauze znovu ohlížet po posilách. „Potřebujeme ale skutečně pouze takové hráče, kteří nedoplní jen kádr, ale naopak budou v základní sestavě vyčnívat,“ prohlašuje Wolf.

Změny v zimě tedy budou. Tou první je skutečnost, že Viktor Vaculín, jenž byl v Karviné na hostování, kádr trenéra Hajného opouští. Neujal se. Druhou je ukončení aktivní kariéry Jindřicha Dohnala, který toho více promarodil než nahrál a když hrál, nenadchl. Na třetí ligu už jeho výkony prostě nestačily. „U Jindry Dohnala však počítáme s tím, že se bude věnovat trenéřině a byli bychom moc rádi, kdyby nám s tím v Karviné pomohl. Je to zkušený hráč, inteligentní člověk,“ poznamenal Jan Wolf.

Třetí změna se týká příchodů, respektive zatím jednoho. Z Hranic si na jaře zahraje za Karvinou talentovaný Aleš Michálek. Druhým problémem mužstva byly absence hráčů. „Měli jsme jeden čas velkou marodku, základní sestava nebyla ustálená,“ pravil Wolf. Podle něj má trenér Hajný nadále důvěru vedení. V realizačním týmu prý dojde jen k jedné změně. „Na pozici asistenta. Chceme, aby se trenér Štěpánek více věnoval mládeži,“ upřesnil Wolf. Tým se na úvodním tréninku v roce 2008 sejde 4. ledna.

Přípravná utkání MFK Karviná:

12. 1. So 10.00 SFC Opava – MFK Karviná

22. 1. Út 15.30 FC Valašské Meziříčí – MFK Karviná

26. 1. So Čadca (Slov.) – MFK Karviná

2. 2. So 10.30 FC Vítkovice – MFK Karviná

6. 2. St 15.00 MFK Karviná – FC Hlučín

9. 2. So 10.15 MFK Karviná – Fotbal Třinec

16. 2. So 10.30 MFK Karviná – MSA Dolní Benešov

20. 2. St 15.00 MFK Karviná – Fotbal Fulnek

23. 2. So 10.30 FC Hlučín – MFK Karviná

1. 3. So 10.15 MFK Karviná – Slavia Orlová

4. 3. Út Jastrzębie (Pol.) – MFK Karviná

8. 3. So 10.15 MFK Karviná - ??? (soupeř se hledá)

Pozn.: jedná se samozřejmě o předběžný plán, který se může měnit