Místní výběr Okresního fotbalového svazu Karviná pod vedením trenérů Ivana Chocholáčka a Josefa Šišky opět dokázal, že v karvinském okrese se stále rodí dobří fotbalisté, kteří jsou schopni konkurovat ostatním okresním výběrům z kraje. „Chlapci podávali po celou dobu turnaje výborné výkony,“ pochválil své svěřence Ivan Chocholáček, který, ačkoliv s fotbalovou mládeží pracuje již léta, musel před svými nynějšími svěřenci smeknout. „Překvapilo mě, s jakou obrovskou bojovností, nasazením a touhou po vítězství družstvo hrálo. To není často k vidění,“ přiznal Chocholáček. Druhé místo na tomto halovém turnaji je pro okresní výběr z Karvinska nejlepším umístěním v historii této kategorie.

„Doposud jsme získali jen dvakrát bronz, a to byl tehdy v našem výběru někdejší hráč Těrlicka Radim Řezník, dnes ligový fotbalista Baníku Ostrava,“ upozornil Chocholáček a přiznal, že pro trenéry je nejlepší odměnou právě fakt, když to některý z těchto mladých hráčů dotáhne právě až do ligového fotbalu. Už v prvním dramatickém utkání s výběrem Ostravy si chlapci z karvinského okresu dokázali sáhnout na dno svých sil a za stavu 3:0 pro Ostravu ještě vybojovali remízu. „Tady se začal tvořit pevný kolektiv, který táhl za jeden provaz,“ postřehl Chocholáček.

Ve druhém utkání porazili Karvinští okresní výběr z Nového Jičína 4:2. S Opavou, zaslouženým vítězem celého turnaje, pak prohráli 2:6. Náladu si spravili vzápětí, když porazili OFS Bruntál 6:1. Posledním utkáním byl souboj s Frýdkem-Místkem, v němž se rozhodovalo o celkovém druhém místě. „V tomto zápase prokázali naši fotbalisté velikou touhu po vítězství a přestože prohrávali 0:1, lepší kvalitou v koncovce se dokázali prosadit a zvítězili nakonec přesvědčivě 6:2,“ chválil družstvo Chocholáček.

Poté dodal, že úspěch je dílem celého týmu, Komise mládeže OFS Karviná a především poctivé mravenčí práce při vyhledávání fotbalových nadějí v okrese Karviná. „Pokud to jde, poděkoval bych závěrem touto cestou všem hráčům za vzornou reprezentaci našeho okresu a také rodičům za neúnavné povzbuzování. Velký dík patří rovněž všem klubům v okrese Karviná za výbornou spolupráci s naší komisí,“ podotkl Chocholáček, který na Okresním fotbalovém svazu v Karviné zastává funkci předsedy Komise mládeže.

OFS Karviná reprezentovali tito hráči: Tomáš Gistinger, Michal Jaworek, Radim Mašlonka, Tomáš Kubecki, Kamil Novák (všichni MFK Havířov), František Chmiel, Daniel Voznica, Jakub Zogata (všichni IRP Český Těšín), Radim Huňař (Sokol Dolní Lutyně), Lucas Walecki (FK Bohumín), Denis Křižánek (Baník Albrechtice), Jan Reis (Slovan Horní Žukov), Miroslav Slíva (TJ Petřvald) a David Cileček (ČSAD Havířov).