V zeleném dresu Karviné odehrál 42 zápasů, v 7. kole FORTUNA:LIGY ale musel se spoluhráči skousnout porážku 1:2. Slovácko sice drželo míč častěji, ale více šancí měli Karvinští.

„Bylo to o tom prvním gólu, většinou to tak je. Pokud bychom jej dali my, věřím, že minimálně remízu bychom si domů odvezli. Spíš bychom vyhráli,“ uvažoval po utkání Kalabiška, jehož v úvodu utkání domácí fandové přivítali hlasitým skandováním.

Honzo, bylo to příjemné uvítání?

Jasně, zaregistroval jsem to. Vracel jsem se do Karviné rád, vždycky budu. Byly tady super časy, takže za to divákům díky. Atmosféra byla výborná, jen škoda, že odjíždíme domů s prázdnou.

Poprvé jste nastoupil za tým z Uherského Hradiště v základní sestavě. Měl jste speciální motivaci uspět zrovna v Karviné?

Namotivovaný jsem byl dobře, což o to, jenže zápas jsme nezvládli jako tým. Je jasné, že v případě výhry bych do kabiny něco zaplatil. Ale to se nestane a my se musíme soustředit na domácí zápasy.

Nepoznamenal váš výkon předchozí debakl v derby od Zlína?

Myslím, že ne. Ten zápas jsme si rozebrali a už hodili za hlavu.

Sám jste měl na hlavě vedoucí gól zápasu, ale brankář Berkovec skvěle zasáhl. Vybavíte si tu šanci?

Ano, to jsem měl dát. Bylo to sice z úhlu, ale Berky se perfektně přemístil a šel do prostoru, kam šla střela. Chytil to fakt výborně.

Už v prvním poločase po vašem centru jste mohli jít do vedení…

Tam jsem vybojoval míč ve skluzu na Márovi Janečkovi, ani nevím, kdo to tam hlavičkoval (Havlík), ale to byla taky velká šance. Jak říkám, kdybychom vedli, určitě tady něco urveme.

Mimo tyto dvě situace už tam toho ale z vaší strany moc nebylo, souhlasíte?

Něco jo, ale pořád si myslím, že dopředu nejsme dost odvážní. Schází více agresivity, abychom to tam nějak dotlačili. Když dáte branku až minutu před koncem, je už náročné honit výsledek. Myslím, že jsme byli v poli o něco lepší, ale Karviná byla prostě efektivnější.