Začněme právě vaším výkonem, který byl velmi dobrý…

No jo, ale tři body nemáme. Trochu se zopakovaly ty naše výkony z podzimu, kdy jsme také hráli dobře, ale body jsme nesbírali. Jenže Slavia je kvalitní tým a je třeba uznat, že vyhrála zaslouženě.

Cítili jste, že máte v Edenu šanci na body?

Ano, chtěli jsme se inspirovat Zlínem, který tady slavil, hrát podobně náročně a docela nám to i vycházelo. Bohužel na konci jsme to už museli hodně otevřít a byly tam šance Slavie. Mohlo to skončit i 5:2, když jsme se hnali za vyrovnáním. To už bylo vabank. Slavia má nahoře rozdílové hráče, ať už je to Stoch nebo Tecl. Byla fotbalovější.

Nicméně na jaře dost ztrácí. Vnímali jste její větší zranitelnost?

Určitě jsme nebyli úplně bez šancí. Chtěli jsme tady hrát fotbal, hlavně hrát jinak než posledně se Slováckem, tam to byla tragédie. Takže to se nám povedlo. Neměli jsme v zásadě co ztratit, Slavia musela a byla pod větším tlakem. 

Po vaší trefě jste vedli. Nechtělo udržet to vedení přece jen déle než pouhou čtvrthodinu?

To víte, že chtělo. Bylo by fajn udržet to až do konce, ale nepovedlo se to ani do poločasu. Oni tam v první půli skoro nic neměli, ale tuhle akci udělali fantasticky. I druhý gól Stocha byl krásný, z kroku to dal do šibenice. Je to kvalitní hráč. S tím jsme těžko mohli něco dělat. Je to škoda, protože si myslím, že jsme v obraně nijak nepropadávali.

Také v poli to bylo solidní. Kde byly hlavní rozdíly oproti zpackanému domácímu utkání se Slováckem?

Myslím, že v tom, že Slavia zase tolik nedržela balon. Dopřávala nám více času a prostoru, nedostupovala nás tak, jako Slovácko, které drželo balon skoro pořád. Když vám dá soupeř prostor, tak v lize už umí hrát fotbal každý. Toho jsme využili.

Vy osobně jste byl dvakrát v pokutovém území Slavie, když ne faulován, tak minimálně atakován protihráčem. Jak jste situace viděl? Byly to podle vás zákroky na penaltu?

Hodnotit se mi to moc nechce. Ten první asi viděl každý, ten druhý už mám rozmazaný, bylo to ve velké rychlosti. Těžko říct. Rozhodčí to prostě posoudili takhle. 

Říkáte, že Slavia vyhrála zaslouženě, ale nemáte z vaší hry pocit, že vy jste si zase zasloužili aspoň ten bod?

Zasloužili nezasloužili.  Mohlo to skončit klidně 4:1 nebo 5:2. My jsme to na konci zdramatizovali, ale nějakou vážnější šanci už jsme tam neměli. Jen centry, které Slavia odvrátila. Ten fotbal se nám asi povedl, výsledek už tolik ne. Slavia měla určitě větší šance. Každopádně se nemáme za co stydět. Předvedli jsme slušný výkon. 

Je alespoň tohle pozitivní skutečnost oproti poslednímu zápasu se Slováckem?

Určitě ano, se Slavií to už nějak vypadalo a snad se to líbilo i fanouškům. Teď musíme udělat vše pro to, abychom vyhráli nad Teplicemi a konečně se odlepili od toho sestupového pásma. Potřebujeme být před koncem soutěže ve větším klidu.