V Jeseníku si otevřeli střelnici a na kontě mají celkově už 28 gólů. Za osm zápasů slušná porce. „Z toho systému, který jsme tady nasadili, mi to ale tak nějak vychází. Pokud nebudeme dělat chyby vzadu, máme šanci vítězit. V útoku se vždy prosadíme. Kvality na to máme a náš styl hry je tomu uzpůsoben,“ poznamenal hrající kouč Indiánů Miroslav Matušovič.

Když měl zhodnotit nečekaně vysoké vítězství, musel paradoxně poděkovat soupeři. „Jeseník disponuje nejlepším hřištěm v divizi. Lepší jsou jen v lize. Když kluci viděli, jaká travička na ně čeká, že je to prostě koberec, tak se už nemohli dočkat zápasu. A samotné utkání nám potvrdilo, že to hřiště je jako dělané pro naši kombinační hru,“ poznamenal.

Havířovu pomohl rychlý start, protože už v šesté minutě se prosadil Cigánek, ale hosté hráli pořád rychlý fotbal na jeden dva doteky a přehrávali Jeseník ve všech aspektech. „Dneska tam ani nebyly chyby v postavení hráčů, proto možná takový výsledek. Já osobně jezdím do Jeseníku rád, nádherné hřiště, krásné prostředí, i místní lidé nejsou nijak nevraživí, nenadávají. Je to tady fajn,“ líbil se Matušovičovi nedělní výjezd.

A dalším pozitivem je jistě i start mladých dorostenců Janoše se Sedláčkem, kteří si svými výkony řekli o šanci být nominováni k dalšímu utkání A-mužstva. „My se stále držíme toho, že chceme dávat šanci našim odchovancům, takže jen plníme dlouhodobou strategii klubu,“ doplnil Matušovič.

FK Jeseník – MFK Havířov 0:8 (0:4)

Branky: 6. a 57. Cigánek, 35. a 46. z pen. Förster, 79. a 82. Michalčák, 43. L. Skoupý, 51. Wojnar. Rozhodčí: Kneisl – Gloser, Smýkal. ŽK: 3:4. ČK: 46. Bříza. Diváci: 273.

Havířov: Slavík – Zupko, Bialek, Cigánek – Klejnot, Matušovič (71. Janoš), Wojnar, L. Skoupý – Omasta (80. Sedláček), Uher (65. Michalčák), Förster. Trenér: Miroslav Matušovič.