Karvinský záložník Pavel Eismann se ve středeční dohrávce fotbalové první ligy proti Liberci (0:0) ocitl v záložní řadě, protože „jeho" post levého beka obhospodařuje aktuálně v solidní formě hrající Jaroslav Zelený.

„Té pásky si dost cením," ujistil Eismann po zápase. „Bylo to pro nás hodně těžké. Po těch Teplicích jsme se hlavně potřebovali zkoncentrovat v hlavě a ten výsledný bod je doslova vydřený. Válčili jsme od první do poslední minuty," uznal.

Liberec v Karviné potvrdil, že je silný kombinačně. „Je to jeden z nejlépe kombinujících mančaftů u nás. Prokazuje to i v Evropské lize, takže nám bylo jasné, že musíme hrát na sto procent takticky, dobře vykrývat prostory a hrát z bloku. Stejně si Liberec vytvořil nějaké šance, což se při jeho kvalitách asi dalo čekat," připustil.

Jenže při nich podržel spoluhráče gólman Jan Laštůvka. „Až jsem chvílemi žasl, co všechno je schopný vychytat. Asi dvakrát třikrát už jsem viděl balon v síti, ale pak se pokaždé odněkud vymrštila Laštyho ruka a on balon vyrazil třeba na roh," nechápal Eismann a směrem do brány poslal velké díky. „Já furt přemýšlím, co to je vůbec za gólmana? Existují výborní ligoví brankáři, ale on má asi svou vlastní kategorii. Už nám vyloženě vychytal body asi ve třetím zápase. Když vidím, jak to lítá do šibenic a on to čapne, fakt klobouk dolů. Ne nadarmo byl v reprezentaci a zahraničí. Je to fantastický gólman," řekl na adresu spoluhráče.

Karvinská taktika byla pro zápas s Libercem jasná. Nechybovat v defenzivě a vyrážet k brejkům. „Takhle to proti Liberci hraje většina týmů a musím říct, že nám to i vycházelo. Být přesnější při těch útocích, asi bychom nadělali i takovému týmu, jako je Liberec, větší problémy," zalitoval kapitán Karviné.

V čem byl podle něj zásadní rozdíl oproti utkání s Teplicemi? „V přístupu každého z nás. Řekli jsme si, ale opravdu důrazně, že takhle to prostě nejde. Může se samozřejmě prohrát, ale po nějakém výkonu, po odbojované práci, která tam s Teplicemi nebyla. Dneska to bylo přesně opačně, proto se teď můžeme těšit aspoň z toho bodu, který nás může povzbudit do zbytku podzimu," míní Eismann.

A jak se mu hrálo v záložní řadě, když donedávna byl zvyklý na pozici levého beka? „Nevadilo mi to. Kdysi jsem tam hrál, a navíc s Jardou Zeleným se dobře známe, vždyť už spolu hrajeme přes dva roky, takže jsme se na té levé straně dobře doplňovali. Už o sobě víme a dopředu tušíme, co od sebe v dané situaci čekat. Akorát že dneska jsem byl nahoře já a on za mnou," usmál se.

Jsou podle něj čtyři body ze tří po sobě jdoucích domácích zápasů pro tým málo? „Řekněme, že jsme s nimi spokojeni. Každé utkání má svůj vývoj, a ty čtyři body jsou pro nás dobré. Hodně dělá ta výhra nad Příbramí, která byla ze všeho nejdůležitější. Pak jsme nezvládli ty Teplice, ale to se stane. Bod proti Liberci je cenný. Jsou prostě duely, které musíme zvládat, jako třeba Příbram, a pak ty další, kde jsou body příjemným bonusem, jako teď Liberec," konstatoval Eismann.

Podobně důležité utkání jako s Příbramí teď Karvinou čeká v Hradci Králové, tedy na půdě spolupostupujícího týmu z druhé ligy. „Pojedeme tam s cílem bodovat. Oba se známe z druhé ligy, podle mě tam budou rozhodovat maličkosti. Očekávám bojovné utkání s velkým nasazením a hodně vyrovnané utkání, protože nikdo nebude chtít udělat zbytečnou chybu. Bylo by dobré se v Hradci nastartovat do zbytku podzimu, kde nás čekají podobně důležité duely," připomněl kapitán Karviné zápasy proti Slovácku, Bohemians či Brnu, které Karvinou ještě čekají a kde je rozhodně v silách karvinského týmu vyhrát.