„Většinou ji mám jen na opírání, však mi kluci na tréninku často říkají, abych zkoušel zakončit právě pravačkou. Je mi jasné, proč mě ti prevíti hecují. Protože to vypadá legračně," smál se po výhře Karviné Pavel Eismann.

Pavle, při té vaší akci jste musel gólmana Hanuše notně překvapit…
Já myslím, že jsem překvapil úplně všechny. On tam odvedl dobrou práci Mára Janečka, který odlákal obránce, otevřel se mi tam prostor a já si balon navedl do vápna. Ještě v ten moment jsem byl tak napůl rozhodnutý, že budu normálně nahrávat. I spoluhráči asi čekali, kdy jim to tam pošlu, pak asi byli trochu v šoku. Prostě jsem se rozhodl to napálit. A prošlo mi to (smích).

Jaká byla odezva od spoluhráčů?
No, to jsem si vyslechl poznámek. Co to bylo za pukavku? A že to vypadalo jako kop po obrně. Musím uznat, že to žádná šílená rána nebyla, pravačku mám fakt o hodně slabší. A taky jsem si samozřejmě vyslechl, že to bude řádně mastné. Ale je to ligový gól, rád do kasy něco zaplatím.

Jak se vlastně stalo, že jste se prvního ligového gólu dočkal až ve dvaatřiceti letech?
Tak já jsem zase těch ligových angažmá tolik nezažil. Do Viktorky Žižkov jsem se dostal v době, kdy už hrála druhou ligu. První angažmá v lize jsem tak zažil až v Příbrami a to jsem tam byl jen krátce a jako třiadvacetiletý hráč. Spíš jsem se rozkoukával. Pak už jsem zažil ligu jen na Střížkově. Před těmi deseti lety bylo pro mladší hráče obtížnější proniknout do kádru. Tam se to hemžilo ostřílenými borci.

Vy těch branek obecně moc nestřílíte…
No právě. Naposledy jsem se trefil v té minulé postupové sezoně proti Frýdku-Místku a shodou okolností taky pravačkou. Možná to budu muset přehodnotit a zakončovat slabší pravou (úsměv).

Pojďme k samotnému utkání. Padlo v něm šest gólů, což se asi nečekalo. Nebo ano?
Máte pravdu, asi ne. On už ten úvod byl docela divoký, šance na obou stranách, zvonily nám tam tyče, měli jsme štěstí. Pak se trefil Bůďa (Lukáš Budínský), což nám pomohlo. Uklidnilo se to, ale jen na chvíli.

Do doby, než jste se sám trefil.
Pravda. Po mém gólu jsem si myslel, že to bude v pohodě, ale domácí náhodně snížili. Ani jsem to moc nepochopil, jak nám to tam mohlo projít. Ale stává se. Naštěstí jsme dali gól na 3:1, jenže v poslední minutě poločasu přišla další chyba. Štvalo nás to. Ale Jihlava to kopala dobře, cpala se dopředu, hráči si dobře nabíhali na nákopy za naši obranu. Bylo náročné to ubránit.

Jak zněly poločasové pokyny?
Trenéra ten gól na 2:3 asi taky zrovna nepotěšil, ale hezky v klidu jsme si to vyříkali. Každý věděl, že druhou půli bude potřeba zahrát obezřetně a taky jsme se maximálně koncentrovali na každý souboj. Byl to zodpovědný výkon od všech.

Nevybavil se vám ale podzimní duel v Hradci Králové, kde to mělo podobný průběh?
Vybavil. Taky jsme dali čtyři góly venku, což je slušná vizitka. Naštěstí v Jihlavě už to ve druhé půli bylo celkem bez problémů. Pohlídali jsme si to vzadu, přidali gól ze standardky. To vždy povzbudí. Jihlava tam už neměla skoro nic. Až na tu poslední šanci. Celkově jsme to zvládli lépe než v Hradci. Musím říct, že jsme si více věřili než třeba nedávno na Dukle, kde nám to herně nesedlo.

Mohlo se vám hrát lépe i z toho důvodu, že Jihlava byla pod obrovským tlakem z nutnosti bodovat?
Hrálo to roli. Ono přece jen v lize je málo mužstev, které umí hrát do plných. Jihlava není v tabulce v dobré pozici, potřebovala nutně tři body a s tím se špatně hraje. My mohli hrát uvolněně a využili toho.

Teď už jste blízko záchraně…
Dokud to nebude matematicky jisté, tak stále bojujeme o udržení. Ale je fakt, že teď se nám ty zápasy budou hrát lehčeji. Určitě nemusíme být pod stresem. Začátek jara se povedl, máme určitý bodový polštář a nebudeme v nějakém presu. Čekají nás domácí superzápasy (Plzeň, Slavia, Sparta), které si budeme chtít užít. Doufám, že už v neděli nás požene proti Plzni plný dům. Chtěli bychom to s našimi fanoušky oslavit dobrým výkonem a bodovým ziskem, oni jsou naším dvanáctým hráčem na hřišti. Opravdu věřím, že vyprodáme stadion a bude to svátek.