Kapitán místního fotbalového klubu FK Český Těšín Lukáš Rac se přesně v den svých třicátých narozenin oženil, a to přímo na hřišti v Těšíně, kde hrají fotbalisté své domácí zápasy.

Po dlouholeté známosti si vzal o dva roky mladší přítelkyni Nikolu, nyní tedy mladou paní Racovou. Mezi zástupem gratulantů samozřejmě nescházel fotbalový mančaft FK Český Těšín, který si kvůli této události přeložil zápas.

Nikola Skudříková a Lukáš Rac si řekli své ANO přímo na fotbalovém hřišti.Zdroj: archiv manželů Racových

Zajímavostí je, že hned další utkání Těšína v Bílovci se ze stejného důvodu (svatba v bílovickém táboře) nehrálo.

A středeční utkání Těšíňanů v Polance v rámci vloženého kola krajského přeboru se také přeložilo. „Mně to nevadí, aspoň budu mít víc času na ženu,“ žertoval novopečený ženáč Lukáš Rac.

A co říkal správce hřiště na to, že se mu na trávník nahrnuli svatebčané? „Nemohl jsem se na to dívat, tak jsem tam raději nebyl," vtipkoval nejprve Petr Bajtek, jinak též tajemník klubu. Pak ale vysvětlil, že měl jinou veselici. „Slavil jsem narozeniny. Ale trávníku svatební obřad nijak neuškodil," dodal už vážně. „Horší by to samozřejmě bylo, kdyby tam probíhala i následná hostina a tancovalo se, ale oslavy probíhaly už jinde. Navíc novomanželé si vzali na starost i úklid a druhý den už bylo hřiště zase v pořádku," mohl být Bajtek spokojen.

Na závěr doplnil, že nyní je na řadě Racův spoluhráč a poslední třicátník, který ještě není „v chomoutu", Michal Sostřonek.