Kulovi zlomily vaz neutěšené výkony mužstva v jarní části soutěže, ovšem v situaci, kdy tým stejně nemůže postoupit do nejvyšší soutěže, se jeví rozhodnutí čelních karvinských představitelů jako velice unáhlené.

„My jsme s Karlem Kulou ve středu seděli a debatovali o situaci. Jako vždy se ukázal jako férový a na rovinu jednající člověk plně chápající rizika trenérské profese. Dospěli jsme k tomu, že pro tým bude jeho odchod představovat nový impulz. Mě osobně to mrzí, protože za dobu jeho působení u mužstva jsme dosáhli spousty výtečných výsledků. Na jaře to ovšem drhlo. Někdy to ani není o trenérovi, ovšem první na řadě je prostě on. Tak to ve fotbale holt chodí,“ poznamenal prezident ambiciozního klubu z Karviné Jan Wolf.

Okamžitě dodal, že si je vědom toho, že se na jeho hlavu může snést vlna kritiky, zároveň však upozornil, že to není o tom, zdali Karviná může nebo nemůže postoupit do první ligy. „Je to o herním projevu a ten nebyl ideální. Stejně tak jsme mohli ke změně sáhnout v situaci, kdy bychom byli třeba pět kol před koncem dvanáctí. Naše situace na hřišti prostě nebyla dobrá, všichni viděli poslední výkon proti béčku Sparty,“ připomněl Wolf mizernou herní produkci Kulovy sestavy.

O odvolání Karla Kuly se tedy rozhodovalo po nedělním utkání? „To ne, ten zápas proti Spartě byl jen posledním hřebíčkem. Jak říkám, na jaře nepodával tým adekvátní výkony a to rozhodlo,“ zakončil Wolf s dodatkem, že v roli asistenta nebude pokračovat Petr Mašlej. Na lavičce už se bude objevovat pouze coby sportovní manažer.

Novým asistentem Marka Kalivody bude naopak Radomír Korytář, úspěšný kouč mládežnické devatenáctky s výtečnou reputací z Baníku Ostrava.

Další informace přineseme v tištěném vydání Deníku.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#
Více o tématu se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Deníku

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoli a kdekoli na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.