Šikovný pětadvacetiletý záložník hostoval na jaře v dresu prvoligové Viktorie Žižkov, která sestoupila, Milosavljev by ale mohl v nejvyšší soutěži setrvat, ovšem už v dresu Baníku. „Baník má o Vladana zájem, my máme zase zájem o ostravské hráče," naznačil generální manažer MFK OKD Karviná Petr Mašlej, že kluby se s největší pravděpodobností na transferu brzy dohodnou.

Karviná v létě hledá možné posily pro A-tým, poohlíží se po hráčich doma i na Slovensku. Jedním z nich byl do neděle i obránce pražské Dukly David Mikula, jenž strávil jaro na hostování v Opavě. „Mohu potvrdit, že o Mikulu jsme měli zájem, ale Dukla jej nepustí, protože jí přestupuje Ondřej Švejdík do Sparty a ona nemá náhradu," zalitoval Petr Mašlej.

K dalším případným posilám nechtěl říct nic konkrétního. „Sledujeme více hráčů, kterým v červnu skončila smlouva. Příští týden budeme moudřejší," konstatoval Mašlej. Karviná podle informací Deníku sleduje především hradeckého kapitána Romana Fischera a nejmenovaného českého stopera, působícího na Slovensku. „Zatím opravdu nemohu potvrdit nic," opakoval Mašlej.

Přiznal ale, že by klub měl zájem o svého bývalého hráče Jana Buryána, který v Gliwicích vyhrál druhou ligu a postoupil s týmem do elitní polské soutěže. „Jenže Honza je hráčem Žižkova a ne naším, jinak bychom ho už měli v kádru jako stopera dávno," zasmál se Petr Mašlej. Buryán bude v nejbližších dnech jednat s Gliwicemi o prodloužení kontraktu. První ligu by si chtěl ještě zahrát.