Právě bývalému reprezentantovi a trenéru brankářů Pavlu Srničkovi, jehož jméno areál od léta nosí, byl zápas věnován.

V první půli byl lepší Baník, který si vytvořil také několik slibných možností, které však nevyužil. A když už Nerad dopravil míč do sítě, byl mu odpískán ofsajd. Nakonec tak udeřilo na druhé straně, když se šikovnou kombinací dostal před Chmiela Moravec a nedal brankáři Baníku možnost zasáhnout.

Po pauze se na hřišti dliuho nic nedělo, až v závěrečné desetinmintzovce se do slibných příležitostí dostali karvinští Jurčo a Toml, na druhé straně nastřelil břevno Matěj.

Když už to vypadalo, že vyhrají svěřenci Jozefa Webera, rozjásal po pohledné kombinaci většinu z třinácti stovek přihlížejících fanoušků mladíček Lukáš Kania. Paradoxně tak vyrovnal hráč karvinské juniorky.

„Celý týden jsme trénovali kvalitně, ještě ve čtvrtek dvoufázově, takže nám „áčkařům" zápas zase tolik nedal, ale pro mladé to přínos má. Dokonce dal jeden z nich gól, což je pozitivní," řekl trenér Baníku Vlastimil Petržela.

„Zápas měl výborné parametry. Ačkoliv šlo jen o přípravu, tak lidé přišli, hrálo se v dobré atmosféře, nikdo nechtěl prohrát. Utkání nám ukázalo některé věci, které jsme chtěli vidět, tudíž myslím, že to mělo smysl," uvedl kouč Karviné Jozef Weber

MFK Karviná – FC Baník Ostrava 1:1 (1:0)

Branky: 34. Moravec – 90. Kania. Rozhodčí: Proske – Vysloužil, Peřina. Bez karet. Diváci: 1350.
Karviná: 1. poločas: Pindroch – Toml, Košťál, Hošek, Zelený – Moravec, Mensah (40. Duda), Okleštěk, Galuška – Budínský, Panák. 2. poločas: Pindroch – Toml, Košťál, Hošek (46. Dreksa), Zelený – Moravec (68. Sylvanus), Duda, Šisler, Okleštěk (76. Smrž), Galuška (56. Eismann) – Panák (56. Jurčo). Trenér: Weber.
Baník Ostrava: 1. poločas: Chmiel – Celba, Zápotočný, Honiš, Hučko – Hlinka, Ožvolda – Mondek, Nerad, Granečný – Jakub Šašinka. 2. poločas: Chmiel – Celba (76. Strakoš), Zápotočný, Honiš (63. Novák), Hučko – Hlinka, Matěj – Mondek (67. Behan), Nerad, Kania – Jakub Šašinka (63. Macej). Trenér: Petržela.

Bližší informace přineseme v sobotním tištěném vydání Deníku…