Karvinští půjdou do utkání se snahou napravit dojem z nepodařeného derby v Opavě, kde nepředvedli takřka nic, přesto byli výhře paradoxně blíže. „Zápas v Opavě jsme si rozebírali na videu. Všichni viděli, jak jsme hráli a jednoznačně jsme se shodli na tom, že podobný výkon už nemůžeme ve zbytku jarní části předvést. Ostatně, poslední zápasy v soutěži jasně naznačily, že to favorité nebudou mít snadné," narážel karvinský trenér Jozef Weber na ztráty Znojma, Ústí, Hradce i Sokolova.

Proti Vlašimi bude postrádat vykartovaného Sedláka a Šislera, který pravděpodobně nestihne celé jaro. „Ve středu pole máme více alternativ, takže si poradíme. Každopádně budeme muset vyvinout větší úsilí než v Opavě. Tam to bylo hrozné," upozornil Weber.

Soupeře z Vlašimi má prostudovaného. „Mladý, rychlý, dravý soupeř, který má problémy se střílením branek. Na druhou stranu jich ale ani moc nedostává. Vlašim hodně spolupracuje se Spartou, má také trenéra Haška, který je se Spartou spjatý a všichni víme, že sparťanská mládež produkuje kvalitní fotbalisty. V žádném případě to nebude snadný zápas, čekám spíš dřinu," tipuje Weber.

Do utkání by Karviná mohla znovu nasadit obránce Jana Růžičku, který kvůli rodinným problémům zamířil v zimě zpět domů do Prahy, ale tento týden se nečekaně objevil zpět v Karviné. „Honzu jsme pořád lámali, i když už byl ve Vyšehradě," zasmál se Weber. „Jsme rádi, že je zpátky. Doma si vše vyřešil a může být zase tady. Že už jednou nastoupil za Vyšehrad nevadí, má status amatéra, a tak může nastoupit teď za nás," vysvětlil Jozef Weber.

Dnešní utkání s Vlašimí začíná v 15 hodin v areálu MFK OKD (Kovona). A co k němu podotkl kapitán MFK OKD Pavel Eismann?