MFK OKD Karviná - Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Druholigoví fotbalisté Karviné byli v neděli blízko výhře nad nejžhavějším postupovým kandidátem z Jihlavy, ale deset minut před koncem je tečovanou ranou zaskočil obránce Obert.

„Takové góly by se nám neměly dít. Když vedeme chvíli před koncem 1:0 a máme více ze hry, nemůžeme přece dopustit, abychom ztratili body. Ještě ke všemu doma," konstatoval po zápase rozmrzele domácí kapitán René Bolf, který odehrál vynikající zápas. Neprohrál žádný souboj, měl všechny hlavičky a organizoval obranu, takže hosté z Jihlavy se dostali ke dvěma nebezpečným akcím za celý zápas. A to je na postupového abonenta mizerná bilance.

„Organizace hry nám fungovala, ale co je to platné, když prakticky zopakujeme chybu z Mostu po odraženém míči. Jsem z výsledku zklamán, dneska jsme měli jednoznačně na to Jihlavu porazit," smutnil René Bolf.

Ikona mezi jihlavskými tyčemi Jaromír Blažek se bezprostředně po utkání neodvážil otevřeně prohlásit, zdali je bod zvenku pro Jihlavu ziskem či ztrátou. „Hráli jsme venku, na hřišti silného soupeře, ale gól jsme dostali po naší tristní chybě. Na druhou stranu jsme ho sami dali po takové situaci, která ani gólem nezaváněla, takže je to nejspíš spravedlivá remíza," bilancoval Blažek.

Domácí měli v utkání více ze hry. Nejslabším článkem zápasu byl sudí Nenadál, který odpustil domácím jednu a hostům dokonce dvě jasné penalty po zákrocích na Cikua. A jak utkání viděl kouč Karviné Marek Kalivoda? „Mrzí mě, že jsme přišli o výhru ke konci zápasu, podle mě jsme měli navrch. Ale viděl jsem i pozitiva, třeba zlepšený výkon Cikua nebo dobrou spolupráci hráčů ve středové formaci. Kluci si ověřili, že máme na to přehrát přední mančafty soutěže," rekapituloval Kalivoda.

Branky: 61. Vladavić – 80. Obert. Rozhodčí: Nenadál – Pelikán, Marek, žluté karty: Vrána, Savić, Bolf – Da Silva, Šilinger, Obert, diváci: 1873.

Karviná: Paleček – Hrtánek, Hoffmann, Bolf, Knötig – Ciku, Savić, Jursa, Gonda (73. Bartozel) – Vladavić – Vrána (85. Juřena). Trenér: Marek Kalivoda.