Po dvou bezbrankových remízách v přípravě dali Karvinští konečně gól. Postarala se o něj nová posila Martin Bukata, jenže to svěřenci Norberta Hrnčára jen korigovali průběžný stav 0:2.

Nakonec s Maďary prohráli 1:2. Obě branky inkasovali už v první půli.

Karvinští do zápasu poslali osmnáct hráčů, základní sestavu tak trenér Hrnčár pošle pravděpodobně až v generálce proti polským Tychám.

Zahrála si už ale nová posila z Pobřeží slonoviny Christian Kouakou, který přišel v pátek z francouzského Caen. V dresu domácích zase vyběhl na trávník Gergö Kocsis, který na podzim oblékal dres Karviné.

Přestože úvod zápasu patřil Karviné, skórovali domácí. Karvinští zahodili během prvního dějství tři čtyři slušné příležitosti, sami inkasovali dvakrát.

„V Maďarsku nepracovala naše defenziva tak dobře jako v předchozích zápasech,“ uznal trenér MFK Norbert Hrnčár.

Ve druhé půli působili Karvinští těžkopádně, paradoxně se dočkali snížení. Branka jim vlila čerstvou krev do žil, přidali na aktivitě, srovnat se jim ale nepodařilo.

„Vytvořili jsme si nějaké šance, ale byli jsme málo odvážní. Nechci tým omlouvat, ale na hráčích byla už znát únava. Chyběla jim středeční lehkost z Mariboru,“ hodnotil první porážku zimní přípravy Norbert Hrnčár.

Po utkání zamířili Karvinští z Maďarska zpět domů. Trénovat začnou zase až od pondělí.

Zalaegerszegi TE – MFK Karviná 2:1 (2:0)

Branky: 17. a 31. Bobál – 70. Bukata.

Karviná: Berkovec (60. Ciupa) – Moravec (60. Guba), Krivák, Rundič, Djordjevič – Faško (46. Smrž), Bukata, Budínský (80. Suchan) – Ba Loua (80. Lingr), Kouakou (46. Wágner), Záhumenský (46. Čolič). Trenér: Hrnčár.