Trenér MFK Jozef Weber považuje soupeře za jednoho z favoritů soutěže. „Můj tip je, že Boleslav bude těžce špalat na paty Plzni a Spartě v honbě za titulem," přidal odvážnou prognózu Weber.

I proto to budou mít jeho svěřenci obzvlášť obtížné. „Musíme se vyvarovat chyb, které jsme natropili v Jablonci. Naopak odvážná hra dopředu nám vynesla góly, zkusíme překvapit i nyní, ale rozhodně nesmíme hrát naivně jako třeba Liberec, který v Boleslavi dostal trojku. Po inkasované brance otevřel hřiště a to byla voda na mlýn pro Vukadinoviče, Kalabišku či Chramostu," přibližoval Weber.

Za studijní materiál si vzal oba ligové zápasy Mladé Boleslavi s Libercem a v Příbrami. „I když jsem viděl i jejich pohárový duel 
s makedonským Tetovem, kde měl soupeř obrovské štěstí. Z prvního utkání v Makedonii moc vycházet nemůžeme, protože to byl specifický zápas, kdy Boleslav přišla o vyloučeného Hůlku a Tetovo z minima vytěžilo maximum," dodal směrem k pohárovému vyřazení Středočechů.

Ty od úterka trénuje nový kouč Leoš Kalvoda, který nahradil ve funkci reprezentačního kouče Karla Jarolíma. „Těžko předjímat, co to pro oba týmy bude znamenat. Leoš Kalvoda je zkušený kouč, který určitě dobře ví, že mužstvo hrálo poslední tři zápasy výborně a zasahovat do něj nebude. Samozřejmě, že každý trenér má svůj pohled na věc, ale u týmu soupeře je krátce, takže si nemyslím, že to bude znamenat nějakou markantní změnu. Spíš se hráči pod novým trenérem chtějí vždy patřičně ukázat, takže o to těžší úloha stojí před námi," míní Jozef Weber, jehož těší forma karvinského snajpra Pavola Jurča.

Ten se trefil jak v obou ligových kolech, tak v úterý v poháru v Novém Jičíně. „Tam jsem ho ale nasazoval nerad," připustil Weber. „Ale jinak nás samozřejmě jeho forma těší. On sám je taková povaha, že je nad věcí a svoje góly nepřeceňuje. Navíc se chce dál zlepšovat a pořád střílet góly. Věřme, že se prosadí také v Boleslavi," přál by si kouč Karviné.

Oba soupeři na sebe natrefí teprve potřetí v historii. Teprve loni v domácím poháru se střetli poprvé. Oba duely vyhrála Mladá Boleslav (1:0 v Karviné, 3:0 doma), která si následně dokráčela v národním poháru pro celkový triumf.