„Měli jsme tady na tři body," hlesl po zápase zklamaně trenér Karviné Jozef Weber. Jeho tým začal zápas skvěle, neboť Urgela skóroval už po pěti minutách, navíc mohl přidat i další branku. „A nejen on, v první půli jsme drželi jednoznačně taktovku utkání v rukou my. Budínský, Zelený i další hráči měli slušné možnosti náš náskok navýšit. Mělo to být 3:0 už do poločasu a bylo by to rozhodnuté," mračil se Weber, který herní výkon v první půli označil za nejlepší za dobu svého působení u mužstva.

Trenér Vlašimi Vlastimil Petržela také ještě do přestávky a během ní provedl dvě změny v sestavě. „Hráli jsme hrozně, musel jsem do toho sáhnout. Karviná nás úplně přehrávala," líčil zkušený domácí trenér.

Jenže ani úvodní minuty druhé půle nějaký jiný obrázek hry nepřinesly. Domácí sice ožili, ale tutovky se počítaly hlavně na straně Karviné. „Ani si ty šance nevybavím, bylo to jako na tréninku – Fiala dvakrát, Zelený… A to, co dokázal zahodit třeba Juřena, to jsem snad ještě neviděl," kroutil hlavou Weber nad spalováním šancí, které následně hosty mrzely, protože domácí po brejku srovnali, narostla jim křídla a nakonec dali i vítězný gól.

„Vyloženě jsme si o to koledovali. Přijít takto trestuhodně o tři body je na pováženou a my se skutečně musíme zamyslet nad tím, jestli naši ofenzivní hráči mají potřebnou kvalitu na to, aby se prosazovali ve druhé lize. Není to ojedinělý případ, na Žižkově nebo proti Táborsku to bylo to samé. Do šancí se dostáváme, ale nejsme schopni je vyřešit, na což doplácíme výsledkově. Co se týče přístupu, nemohu hráčům nic vytknout, ale ony ty statistiky nelžou a když je tady někdo tři roky a dá jeden dva góly, tak to asi opravdu o něčem vypovídá," naznačil zimní změny v kádru zklamaný trenér Weber.

Graffin Vlašim – MFK OKD Karviná 2:1 (0:1)

Branky: 72. Grajciar, 83. Jakubov – 6. Urgela. Rozhodčí: Jech – Zeman, Kříž. ŽK: Petrů, Starý, Janda – V. Cverna. Diváci: 485.

Karviná: Pindroch – Růžička, Janíček (90. Puchel), V. Cverna, Eismann – Vaněk (77. Jurdík), Daníček – Juřena (69. Fiala), Budínský, Zelený – Urgela. Trenér: Jozef Weber.

Další zápas hraje Karviná v sobotui se Sokolovem (v areálu MFK na Kovoně).