„Co jsme chtěli odpracovat, jsme odpracovali. Kluci tvrdě makají a teď je to o únavě. Je důležité být mentálně odolný a je potřeba, aby hráč šel na hranici svých možností. Někteří to zvládli lépe, někteří hůře, což ostatně bylo v zápase s Liptovským Mikulášem vidět,“ řekl pro klubový web trenér Karviné Bohumil Páník.

„Nevyrovnali jsme se tomuto soupeři s rychlostí a agresivitou soupeře, z toho vyplynuly všechny tři naše obdržené góly, které jsme soupeři doslova nabídli. Měli jsme v první půli jednu gólovku, bohužel nedáme ani jednu finální přihrávku. Po změně stran jsme si vytvořili asi dvě nebo tři šance. Bohužel třetí gól v naší síti nás otupil až do konce zápasu,“ přiznal Páník.

MFK Karviná - Liptovský Mikuláš 1:3 (15. 1. 2022).
Rychlost ani agresivita. Karviná darovala Slovákům výhru, ti skórovali z penalt

Jak bude vypadat třetí týden přípravy? „Odejdeme ze síly a přejdeme do zápasového rytmu. Potřebujeme hráče dostat z těžké únavy. Ve středu nás ještě čeká poslední zápas Tipsport ligy a ke konci týdne cestování. Na soustředění už budeme ladit herní věci,“ dodal Páník.

K týmu už se připojil Sufi Dramé, s tréninkem začal i Marco Túlio. „Jejich návrat je pro nás samozřejmě důležitý. Na podzim to byli hráči základní sestavy a potřebujeme, aby byli hlavně zdraví a připravení na první únorový víkend, kdy startuje jarní část ligy,“ uzavřel Bohumil Páník.