Slezanům zajistil vítězství během středečního dopoledne v ostravském tréninkovém centru Vista v samém závěru prvního poločasu z penalty Tomáš Jursa. Karviná dohrávala bez vyloučeného Buchty, který viděl v 82. minutě červenou kartu.

„Museli jsme trošku improvizovat, jelikož nám při rozcvičce vypadl Kobouri, takže jsme na stopera poslali mladého Teplana. V tomto těžkém utkání nám pomohl,“ pochvaloval si trenér Karviné Bohumil Páník.

„Soupeř má menší hráče, kteří jsou rychlí. Mají to postavené na herních kombinacích. Důležitá je výhra i nula vzadu po delší době. To je pozitivní,“ dodal Bohumil Páník.

Mrzet ho musel zdravotní stav hráčů. Kromě Kobouriho, který ani nenastoupil, se v průběhu duelu zranili Bartošák a Zych. Nemělo by jít naštěstí o nic vážného.

AZ Havířov - Prostějov 2:5 (38. kolo Chance ligy, 18. 1. 2022).
Havířov ztratil všechny body. S Prostějovem schytal čtyři góly za třetí třetinu

A jak si Slezané v předchozích duelech na přípravném turnaji vedli? Na úvod ostudně padli s rezervou Baníku 2:5, následně zdolali Pardubice 2:1.

Karvinské nyní čeká soustředění, v rámci něhož se utkají v úterý 25. ledna se srbským Spartakem Subotica, v sobotu 29. ledna pak vyzvou ukrajinský celkem Veres-Rivne.

Do jarní části ligy vstoupí poslední Slezané v sobotu 5. února na hřišti mistrovské Slavie, která aktuálně nejvyšší soutěži vévodí.

Tipsport liga (středa 19. 1. 2022):

Karviná – Prostějov 1:0 (1:0)

Branka: 45+2. z pen. Jursa. ŽK: Buchta, Teplan - Schuster. ČK: 82. Buchta (Karviná).

Sestava Karviné: Neuman (46. Ciupa) - Čmelík, Buchta, Teplan, Šehić - Jursa, Qose (61. Marco Túlio) - Zorvan, Holík (46. Chvěja), Bartošák (36. Sinjavskij) - Durosinmi (46. Zych, 59. Svoboda). Trenér: Páník.