Soka, kterého v dosavadní historii ještě nikdy neporazili, ba co víc, mají s ním hrozivou bilanci pěti porážek z pěti zápasů při skóre 2:10. „To je pravda, naposledy nám dokonce Teplice daly doma čtyři góly. Máme jim co vracet a snad tu nepříznivou bilanci prolomíme,“ přeje si úvodem trenér Karviné Josef Mucha.

Myšlenky na vzájemnou bilanci musí jít teď stranou. Napěchovaná spodní část tabulky už nedovoluje další domácí zaváhání, neboť spodek se nebezpečně přibližuje. Takhle minimální bodové rozdíly a fakt, že hned osm týmů je stále ohroženo sestupem, to samostatná česká liga nepamatuje.

Důležitost zápasu si uvědomují i hráči. „Do konce zbývá šest kol, to není moc. Zápas bude nesmírně důležitý, tři body nutně potřebujeme,“ přitaká aktuální brankářská jednička MFK Patrik Le Giang. „Připravujeme se na utkání dostatečně důsledně, takže věřím, že body zůstanou doma,“ dodal.

Teplice na jaře střídají lepší momenty s horšími, drží se v klidném středu tabulky. „Vždycky hrajete, co vám soupeř dovolí. Teplice zvládly nedávno výborně koncovku v Liberci, hrají bezstarostně, protože nemají problémy se záchranou a netýkají se jich ani boje o poháry. To my hrajeme o udržení, a proto věřím, že to na hřišti bude patřičně znát,“ apeluje Mucha na své svěřence, aby utkání příkladně odjezdili.

Což rozhodně nebyl případ posledního domácího utkání se Slováckem. Před dvěma týdny diváci po příšerném představení žádný gól neviděli.

„Snad nás fanoušci neopustí. Potřebujeme je a chtěli bychom jim dát omluvenku za to Slovácko. Doufám, že nám vytvoří pořádnou kulisu, protože karvinský fanoušek je pro nás dvanáctý hráč na hřišti. Věřím, že to společně zvládneme a budeme se po zápase radovat z výhry,“ dodává Le Giang.

Brankář Karviné Patrik Le Giang v akci.

Trenéři Mucha s Kopeckým řeší před utkáním nepříjemnost v podobě vykartování Jana Hoška, stálice defenzivní řady. Jak jej nahradí? „Poradíme si. V týdnu jsme něco zkoušeli. Je to nepříjemné, když se musí sahat do zaběhlé obrany, které se navíc docela dařilo, ale musíme se s tím porvat. Rozhodneme se v sobotu,“ nastínil Mucha.

Pozor si budou muset dát na nebezpečné teplické protiútoky. „Mají tam urostlé útočníky Červenku s Vaněčkem, ale také rychlé hráče. Vychází ze zabezpečené obrany, dost často to hrají z bloku ve čtyřech, pěti a někdy i v šesti lidech, tak je musíme kombinačně nějak překvapit,“ uzavírá trenér Mucha.

Zítřejší zápas startuje na Městském fotbalovém stadionu v Karviné-Ráji v 16 hodin.