V domácím týmu působí aktuálně deset odchovanců ostravského klubu, kteří v Baníku hrávali v mládežnických kategoriích a někteří se nakonec trvaleji probojovali i do A-týmu. Jde o Bolfa, Hoffmanna, Palečka, O. Cvernu, Fischera, Mišinského, Vaňka, Wojnara, Bestu a Juřenu. Z tohoto pohledu může být duel Karviné s Baníkem pro domácí hráče hodně speciální.

Trenér Karviné Pavel Malura však k tomuto tématu přidává svůj vlastní postřeh. „Je pravda, že spousta našich hráčů byla někdy nějakým způsobem spjata s Baníkem, ale ty opravdové pevné vazby si v klubu vytvořili jen někteří. Třeba takového Romana Fischera bych za nějakého zarytého baníkovce vůbec nepokládal, protože svou kariéru v dospělém fotbale prožil někde úplně jinde. To samé Aleš Besta, který ligové angažmá zakusil mimo Baník," připomíná Malura.

To, že se momentálně v jeho kádru pohybuje tolik hráčů s ostravskou minulostí, vyplynulo spíše z toho, že se v Karviné snaží vybudovat mančaft s blízkým vztahem k regionu. „A je logické, že nejvíce hráčů prošlo ostravskou základnou, která je v kraji největší. Když jsme budovali nový tým, nechtěli jsme stavět na hráčích z Prahy, Plzně nebo podobně, ale právě na místních fotbalistech, kteří jsou v kraji doma. A když chcete vybudovat kvalitní tým, sáhnete po hráčích, kteří se rekrutují z velkých klubů regionu jako je Opava, Frýdek nebo právě Baník," vysvětluje Malura.

Přesto připouští, že duel s Baníkem bude pro Karvinou specifický. „Ale hlavně z toho důvodu, že do Karviné přijede oblíbený klub a hlavně prvoligový účastník. To pro nás představuje velkou motivaci se ukázat a pokusit se Baník vyřadit. Šanci určitě dostanou i další hráči širšího kádru, aby přesvědčili o svých kvalitách," uzavírá Malura.

Zápas Karviná – Baník začíná dnes v 17 hodin.


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#