Soupeře budou mít nevyzpytatelného, ambiciozního a silného. Stejně ambiciozní je i jejich trenér Martin Pulpit, vyznavač italského fotbalu, ale nikoliv defenzivního catenaccia. Ve Zlíně například zkouší atraktivní systém 4-3-3, což je na české poměry odvážný tah.

Pulpit v akci sledoval Karvinou v jejím zápase v Opavě a nejspíš byl i na Žižkově. Trenéra Jozefa Webera to ale nerozhodilo. „On sledoval nás, já viděl v akci zase jeho Zlín," opáčil. Možná karvinští fotbalisté před Pulpitovými zraky neukázali vše ze svého herního rejstříku. Schovali si něco na dnešní vzájemný duel? „Já doufám, že jsme si schovali branky," zasmál se Weber v narážce na poslední dvě porážky 0:1 (na Žižkově a v poháru v Opavě).

Jak Weber podotkl, utkání bude otázkou vlastní psychiky karvinských hráčů. V obou posledních zápasech totiž podali herně velmi dobrý výkon, který znegovaly jen nepříznivé výsledky. „Naše kvalita hry nám umožnila vypracovat si šance, které jsme bohužel neproměnili. V něco podobného doufám i proti Zlínu, jen s tím rozdílem, že se už konečně rozstřílíme a nějaké góly dáme," doufá karvinský kouč.

Tři body by bral i z jednoho prostého důvodu. „Naším hlavním cílem sice není postup, ale nahoře chceme hrát určitě a při vyrovnanosti tabulky nás výhra může posunout o dost příček směrem vzhůru. Bude to ale těžké, Zlín by letos rád hrál o postup, začátek mu zatím vychází a určitě si z Karviné bude chtít něco odvézt," přemítá Weber, který do utkání nebude moci postavit potrestaného Janíčka, který pochází právě ze Zlína, takže by měl asi patřičnou motivaci.

Zápas by se měl ještě odehrát na Městském stadionu v Karviné-Ráji.