Viktoria odehrála ve čtvrtek celkem povedené utkání Evropské ligy proti AS Řím (1:1), které Weber sledoval. Dalo se z něj něco vyčíst? „Pro naše utkání ani moc ne. Ten průběh bude určitě jiný a Plzeň bude tvořit a útočit. Jediné, z čeho můžeme vycházet, je sestava, která se asi moc točit nebude a hráči, kteří zasáhli ve čtvrtek do hry, budou pravděpodobně hrát i proti nám," míní trenérský stratég na karvinské lavičce.

Podle něj se ani nedá spoléhat na to, že by Plzeň měla problém s přeorientováním se na tuzemskou soutěž. „To nehrozí. Plzeň hraje poháry už nějakou dobu, takže je dost zkušená na to, aby jí to nečinilo problém. A podcenění určitě nehrozí také, jelikož letošní ročník české ligy nabízí vítězi přímé postupové místo do Ligy mistrů. Plzeň jistě udělá vše pro to, aby jej získala. Kromě toho už ji před námi překvapil Zlín, takže hráči si jistě dají velký pozor na to, aby se to neopakovalo," vykládá Weber.

Zajímavý obrázek nabídne utkání v porovnání krajních hráčů. „Plzeň je má vynikající. Záměrně neříkám dobré, protože ti hráči jsou na české poměry skutečně vynikající, a je úplně jedno, jestli tam zrovna nastupuje Kovařík, Kopic, Zeman nebo Petržela," uznává kouč Karviné. Jenže i jeho tým dost často spoléhá a chce hrát přes své silné kraje hřiště. „Ano, z tohoto pohledu to na obou stranách budou zajímavé minisouboje našich a plzeňských hráčů," přitaká Weber, který už nemusí řešit žádné absence v sestavě.

Celý článek v tištěném vydání Deníku.