Karviná vyhrála v Ústí nad Labem 3:1, přičemž po kolapsu Znojma se už hraje jen o jedno postupové místo. To první obsadil Hradec Králové, který už nemůže skončit hůře než druhý.

Fotbalisty Karviné nasměroval k důležité výhře na půdě severočeského celku Zbyněk Pospěch. Dal dva góly, třetí přidal Jan Šisler.

Karvinští po domácím zaváhání s Táborskem potřebovali nutně tři body, zároveň ale věděli, že naposledy v Ústí nad Labem bodovali 17. srpna 2008. Tenkrát vyhráli 3:1, ovšem dnes historii zopakovali.

„V pravý čas," oddechl si trenér Karviné Jozef Weber. „O té bilanci jsem slyšel, ale my se dívali především na to, abychom to po tom Táborsku zvládli herně. Byli jsme v podobné pozici jako před Hradcem, potřebovali jsme to zvládnout za tři body, ale samotný zápas to byl úplně jiný než v tom Hradci," poznamenal k dnešnímu utkání.

Ústí je hodně nepříjemný protivník, což celou dobu dokazoval. „Bojovný, kondičně skvělý, nedal nám nic zadarmo. Myslel jsem, že nás první gól nabudí a uklidní, nestalo se a domácí do přestávky srovnali," mrzelo Webera.

Hned zkraje druhé půle se ale trefil Šisler a zase to bylo veselejší. Pak se prosadil i Pospěch. „Vyšlo mu to. Doma s Táborskem své šance zahodil, tady nám pomohl. Jsou to mimořádně důležité tři body, protože bylo náročné se proti Ústí prosadit. Hráli hodně z hloubky, i tak jsme tam ale nedotáhli nějaké další akce. Pořád můžeme být přímočařejší," mínil Weber, který nyní stojí se svým týmem na prahu velkého úspěchu, postupu do nejvyšší soutěže.

„Pardubice budou ale hodně nepříjemné. Někdy ten poslední krok bývá nejtěžší. Podívejte se na Znojmo," poukázal na výbuch Jihomoravanů, za které hraje jeho syn Tomáš. „Nečekal jsem to. Zároveň se ukazuje, jak je soutěž vyrovnaná. Znojmo mělo de facto podobného soupeře, jako budeme mít v sobotu my a nezvládlo to. I z toho se musíme poučit. Nesmíme hrát křečovitě, kluci se musí občas i uvolnit, je to pořád jen fotbal," snaží se trenér Weber sejmout ze svých hráčů balvan zodpovědnosti.

Karvinští vědí, že když v sobotu zvládnou domácí utkání s Pardubicemi, vybojují si historický postup mezi českou elitu. „Pardubicím máme co vracet, nějak se nám na ně nedaří. Věřím, že už se Táborsko opakovat nebude. Je třeba vyčistit hlavu a jít do toho naplno. Jsme opravdu blízko," zakončil Jozef Weber.

Arma Ústí n. L. – MFK OKD Karviná 1:3 (1:1)

Branky: 42. Leibl – 28. a 64. Zb. Pospěch, 46. Šisler. Rozhodčí: Paták – Hrabovský, Vitner. ŽK: Leibl, Eliáš, Zukič (všichni Ústí). Diváci: 587.

Karviná: Pindroch – Janečka, Dreksa, J. Hošek, Eismann – Šisler – Puchel (46. Puri), L. Budínský, Zelený – Moravec (86. Panák), Zb. Pospěch (77. Juřena). Trenér: Jozef Weber.