„To je tak vždycky, když neproměníte pár šancí, že výsledek je na vážkách. My jsme chtěli se Zlínem napravit předchozí nepřesvědčivé výkony, hlavně ten pohár v Domažlicích, a to se povedlo. Díky tomu se držíme na špici tabulky," oddechl si po tříbodové injekci trenér Karviné Josef Mazura.

Jeho tým tahal prakticky celý zápas za delší konec provazu. Zlín jako by sedmdesát minut neexistoval. „To je pravda, hlavně první půle byla z naší strany hodně slabá. Byli jsme bez důrazu, vez vyhraných osobních soubojů, Karviná měla navrch. Po přestávce jsme se zvedli, už jsme Karvinou do šancí moc nepouštěli a v závěru mohli vyrovnat. Zatím nám ale venku schází více agresivity. Jsme docela bezzubí," připustil trenér ševců Alois Skácel.

Michal Gonda (v bílém) odehrál velmi dobrý zápas, stejně jako celá záložní řada a celý tým.

Jediný gól domácích obstaral navrátilec do sestavy MFK OKD Admir Vladavič. „Za ten gól jsem samozřejmě rád, ale zase to byly nervy až do konce. Mohli jsme o výhře rozhodnout daleko dřív, sám jsem měl dvě šance, Mišák (útočník Mišinský – pozn. red.) taky, Ciku trefil tyčku," vypočítával největší tutovky Karviné bývalý bosenský reprezentant.

Příležitost zahrát si od začátku dostal i záložník Michal Gonda. „Kombinačně jsme si s klukama vyhověli, i když jsme hráli v jiném složení záložní řady. Jak vidno, fungovalo to," pochvaloval si po utkání. Je podle něj Karviná na špici tabulky zaslouženě? „Asi jo. Nasbírali jsme pár výher, možná jsme se chytili po těch posledních zápasech a zase to půjde," věří Gonda v návrat dobrých výsledků z první třetiny podzimu.

MFK OKD Karviná – Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 30. Vladavič. Rozhodčí: Ochotnický – Kubr, Plesar. ŽK: Vladavič – Hájek. Diváci: 1389.

Karviná: Pindroch – Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig – Uvíra, Gonda – Ciku (89. Svatonský), Vladavič (90+2. Limanovský), Eismann – Mišinský (82. Pavelka). Trenér: Josef Mazura.

Více v tištěném vydání Deníku.