V minulé nováčkovské sezoně se právě na útulném stadionku v Mladé Boleslavi odehrálo jedno z velkých překvapení nejvyšší soutěže. Karvinští zde nečekaně proti jednomu z favoritů soutěže vyhráli, dostali se do herní pohody a odpíchli se k bezproblémové záchraně, o které se v souvislosti s Karvinou vlastně vůbec nemluvilo.

Něco podobného by Karvinští jistě přivítali i nyní. „To každopádně, i když to bude mnohem těžší. Soupeř nás už rozhodně nepodcení a také si je vědom situace v tabulce. Když vyhrajeme, bodově se na něj dotáhneme. Tomu bude chtít soupeř stoprocentně zamezit,“ je si vědom trenér Karviné Josef Mucha nelehkého úkolu, který jeho svěřence čeká.

Přesto se hosté chtějí pokusit o překvapení. „Máme plán. Nejedeme tam bránit a hrát zanďoura. Věříme, že z protiútoků se prosadíme, pomoci by nám mohla i nějaká ta standardka,“ přemýšlí Mucha.

Každopádně by karvinští hráči měli být produktivnější, než se jim to dařilo v přípravě. „Moc gólů jsme nedávali, to je pravda. Ale šetřili jsme si je na ligu,“ usmívá se karvinský kouč.

Očekává, že jeho tým bude proti Boleslavi skvěle bránit a znepříjemní domácím situaci natolik, že ti znervózní. „Boleslav posílila, směrem dopředu má kreativní rychlé hráče, musíme být koncentrovaní. Když se nám podaří delší dobu držet příznivý stav, mohlo by to být dobré,“ uvažuje Mucha.

V sestavě má zatím tři otazníky. „Na defenzivních pozicích váháme. Jestli už bude připraven stoper Dreksa? Jede s námi, rozhodneme se na místě,“ podotkl Mucha k návratu Pavla Dreksy do základu. Dreksa teprve začátkem týdne začal s tréninkem, neboť byl nemocný.