O posledním víkendu měli neplánované volno, protože jejich zápas s Frýdkem-Místkem byl odložen kvůli nezpůsobilému terénu. A jestliže se před tímto utkáním spekulovalo, pro koho bude výhoda, že Frýdek-Místek svůj předchozí zápas nehrál, tak nyní se nabízí totožná otázka, jen s tím rozdílem, že nehrála Karviná. Na rozdíl od Opavy.

„Fakt, že jsme posledně nehráli, je v rozehrané sezoně nepříjemný. Ale já věřím, že to nebude mít žádný vliv. Co by měl říkat takový Frýdek, který zatím nehrál vůbec? Už před zápasem s ním, to jsme ještě nevěděli, že bude odložen, jsem tvrdil, že pro nás nebude žádná výhoda to, že jsme hráli a Frýdek ne. Tak teď si samozřejmě myslím to samé. Naopak budou kluci ještě více nabuzení, že nehráli. Mají chuť, navíc je to derby," upozornil trenér MFK OKD Jozef Weber.

Chuť do prestižního utkání umocní navíc fakt, že se hraje na opavském stadionu, který má ligové parametry a pod umělým osvětlením. „Na to se těšíme, taková utkání mají vždy svůj náboj a charakteristickou atmosféru," míní karvinský trenér.

Motivací pro Karvinou bude samozřejmě její postavení v tabulce. „Hrajeme o postup, proto jedeme do Opavy bodovat. Neříkám rovnou vyhrát, protože jsme si vědomi kvalit protivníka. Opavě se sice letos moc nedaří, ale v derby to nebude hrát roli. Naopak se opavští kluci na nás určitě nahecují. To už je holt úděl toho, že hrajeme a chceme hrát o postup. Mužstvu už jsem řekl, že je třeba se na to připravit. Jsme ve fázi, kdy proti nám soupeři budou na hřišti nechávat vše, i když mají sezonu jakoukoliv," konstatoval Weber.

Zápas startuje v Opavě v 18 hodin.

Zbyněk Pospěch: Tohle pro mě bude hodně zajímavé

Prošel toho už dost, ale teď zažije něco nového. Zkušený karvinský forvard Zbyněk Pospěch se chystá se spoluhráči dobýt Opavu, kde žije a se kterou v roce 2001 vybojoval postup do ligy. „Myslím, že to bude hodně zajímavý zápas, zvlášť pro mě. V Opavě jsem toho zažil hodně a byly to hezké časy. Pořád doufám, že se mi s ní zase někdy podaří vybojovat ligu, ale letos to rozhodně nebude," usmívá se před dnešním magnetem kola Zbyněk Pospěch.

Zbyněk Pospěch zažije specifický zápas.

Zbyňku, první otázka je nasnadě. Jak se těšíte?
Těším se moc. Jedu domů a bude to výborný zápas v pěkné atmosféře. Věřím, že s Karvinou můžeme v Opavě uspět, v našem případě to znamená vyhrát. Hrajeme o postup a musíme hrát na výhru v každém zápase. Nebude to snadné, Opava se bude hodně snažit, aby napravila ten poslední výbuch s Vyšehradem.

Derby je samo o sobě speciální, ale pro někoho, kdo přijde z Opavy do Karviné, musí znamenat víc. Berete to tak? Budete chtít o to víc uspět, že pocházíte právě z Opavy?
Já budu chtít uspět hlavně proto, abychom s klukama naplnili svůj cíl postoupit do ligy. Proto jsem také v zimě do Karviné přišel. Pochopitelně je to ale speciální zápas. Opava doma není zvyklá rozdávat body, fanoušci ji vždy ženou za výhrou. Budeme to mít hodně těžké. Ale uspět budu chtít maximálně. A kdyby se mi i povedlo dát gól…

No právě. Na opavském trávníku jste už zažil hodně atraktivních zápasů. Jak myslíte, že vás opavští fanoušci přijmou?
To je otázka (úsměv). Já se s fanoušky v zimě určitě neloučil ve zlém, takže věřím, že mě nevypískají. Určitě se najde skupina fanoušků, kteří pískat budou, ale tohle všechno házím za hlavu. Musím se koncentrovat na vlastní výkon a na to, abych co nejvíce pomohl Karviné. Takže hlavně gólově.

Karviné se v posledních dvou sezonách krajská derby vždy dařila, sledoval jste to zpovzdálí?
Musím se přiznat, že ne. Tu bilanci neznám, ale pokud je to tak, pak bychom pochopitelně příznivou šňůru rádi udrželi. Ale to jsou všechno jen předzápasová čísla. Opava může vyhrát třeba 4:0 a veškerá statistika vám je k ničemu. Navíc za klasické derby považuji spíš zápasy s Ostravou. Krajská derby tak neprožívám. Zápasy s Karvinou jsou takovým menším derby (úsměv).