Po svátečním pohárovém zápase s Baníkem čekají fotbalisty Karviné zase všední druholigové starosti. I když tentokrát by o jen tak ledasjaký duel přece jen jít nemělo. Spíš to bude svátek s pořadovým číslem 2. Svěřenci trenéra Pavla Malury se totiž v neděli představí na půdě pražských Bohemians, v minulé sezoně ještě účastníka nejvyšší domácí soutěže.

„Budou korektury v sestavě, už jen z toho důvodu, že kvůli zraněním nedohráli s Baníkem Ondra Cverna (nos – pozn. aut.) a Tonda Presl, kteří jsou mimo hru. Doufám, že se kluci s následujícím zápasem poperou v koncovce lépe než doposud," podotýká trenér Karviné Pavel Malura. V pohárovém utkání s Baníkem Ostrava našel individuální výkony, které stály za povšimnutí. Jednoho hráče tam ale nalézt nemohl, a tím je Vladimír Mišinský. Ten už je opět připraven hájit barvy MFK OKD. V nové sezoně nebyl doposud využit. „Vláďa nemohl být využít proto, že on sám projevil v létě zájem odejít, tudíž se s ním ani nepočítalo pro potřeby A mužstva. Ale v týdnu změnil názor a vedení klubu se s ním dohodlo. Můžeme ho použít, a to je příznivá zpráva," objasnil Malura.

Atmosféra jako s Baníkem

Stejně jako Karviná, i tradiční ligové mužstvo Bohemians, vypadlo ve středu v pohárové soutěži, jenže s o dost horším týmem, než je Baník – divizním Meteorem. Podstatný vliv to ale podle všeho na nedělní střetnutí mít nebude. „Tomu nepřikládám velkou důležitost. O to víc se bude Bohemka soustředit na nás a bude chtít uspět. Mistrovské body jsou teď pro oba celky mnohem cennější," domnívá se lodivod karvinské posádky.

V legendárním Ďolíčku čeká karvinskou družinu dost možná podobná, ne-li ještě bouřlivější atmosféra jako v duelu s Baníkem. A rozhodně ne tak přátelská. „Aspoň jsme si to v poháru mohli otestovat. Za sebe mohu říct, že na atmosféru v Ďolíčku se těším, hráči určitě také. Když se pořádně fandí, vyburcuje to mužstvo k daleko lepšímu výkonu. I v případě, že jsou tribuny proti vám. Celé fotbalové ovzduší je v ten moment prostě jiné a hráčům hodně pomáhá podat maximální výkon. Je to pořád lepší než hrát před prázdnými ochozy nebo ztichlým stadionem, kde je slyšet každý individální výkřik negativně naladěných jedinců," uzavírá Pavel Malura.

Zápas se hraje v neděli v Praze od 17 hodin.