Uvolněný ofenzivní fotbal čeká od utkání i trenér MFK Karviná Jozef Weber. „Rozhodně tam nejedeme betonovat. Ostatně, to nám ani není vlastní," připomněl Weber filozofii mužstva, které se neuchyluje ke zbytečným odkopům ani proti nejsilnějším týmům, byť samozřejmě je třeba vycházet ze zajištěné defenzivy, ovšem to jsou dva zcela rozdílné pojmy.

Karvinští se poslední výhrou nad Hradcem Králové de facto zachránili v soutěži, což toto kolo s největší pravděpodobností potvrdí. „Můžeme tam jet s tím, že si zahrajeme pěkný fotbal, protože ani Slovácku není rychlá kombinační hra cizí. V týmu má spoustu vlastních odchovanců, je to takové šikovné technické mužstvo. Moc se mi jeho hra líbí," poslal Weber do Hradiště kompliment.

A protože stále platí, že při zápasech Karviné vidí diváci nejvíce branek (80 gólů, druhá Příbram 77), dají se nějaké góly čekat i nyní. „Důležité je, že si udržujeme solidní průměr vstřelených branek. Věřím, že se v ofenzivě prosadíme i na Slovácku," vyjádřil přání trenér Weber. Ostatně, Karviná má soupeři co vracet, protože doma s ním prohrála 0:1 a gól mu tedy nevstřelila.

Těžko soudit po jednom vyhraném utkání, ale v karvinském táboře si všichni přejí, aby krizová pasáž sezony definitivně skončila. „Rádi bychom zbytek soutěže odehráli důstojně a pořád je tady cíl skončit v horní polovině tabulky, což by byl na nováčka hezký počin. Zároveň je třeba myslet i na budoucnost," naznačil Weber, že startů v nejvyšší soutěži se teď pravděpodobně dočkají i další hráči sestavy, zejména mladíci.

A Slovácko? „Pro fanoušky může zápas s Karvinou vypadat jako snadné utkání, ale výsledky v lize ukazují, že není jednoduchých soupeřů," poznamenal například obránce Slovácka Eldar Civič. Jednoduchým soupeřem Karviná pro domácí určitě nebude. I po sérii pěti proher za sebou má pořád dva body náskok na svého dnešního soupeře.

Civičův kolega, záložník Vlastimil Daníček, už byl přesnější. „Je to nevyzpytatelný soupeř. V posledním kole se zachránil, může hrát v klidu a navíc nám asi bude chtít vrátit podzimní porážku. Ale my jsme zase na cestě vzhůru a chceme se před ně dostat. Čekám ale těžké utkání," dodal.

To startuje v Uh. Hradišti dnes s výkopem v 19 hodin.