Slezané po půlhodině nad sedmým týmem druhé nejvyšší polské soutěže vedli po gólu Bartla, hosté však ještě do poločasu skóre otočili a po změně stran přidali i třetí branku. Domácí už ve zbytku duelu stačili pouze snížit zásluhou Ezeha.

„Soupeř nás maximálně vytrestal v produktivitě a výsledek je zklamáním,“ řekl kouč MFK Karviná Tomáš Hejdušek. „V prvních pěti minutách jsme měli dvě gólovky, poločasový stav měl být opačný,“ pokračoval kouč Slezanů.

Vlevo s kapitánskou páskou útočník Karviné Michal Papadopulos.
Začala dražba unikátních kapitánských pásek. Nechybí Karviná a podpis „Papy“

„Je ubíjející, že kluci zahrají velice slušný první poločas a do kabin jdeme s mankem. Máme týden a víme, na čem pracovat. Je to jednoduché, pokud dostáváte dva nebo tři góly, musíte se zaměřit na obrannou hru celého týmu,“ dodal Tomáš Hejdušek.

„Prvních dvacet minut bylo velmi dobrých, mohli jsme vést 2:0. Soupeř hrál netypickým stylem s mnoha hráči uprostřed. Trochu jsme s tím měli problém a museli jsme na to reagovat,“ vykládal zkušený záložník Karviné Daniel Bartl, autor první branky.

„Rozhodně jsme měli po první půli být ve vedení. Sám jsme tam nějaké šance měl, trefil jsem se ale pouze jednou. Je to facka před startem ligy, ale ta někdy nemusí být na škodu. Každopádně výsledek generálky nás netěší,“ uzavřel Daniel Bartl.

Příprava (sobota 15. 7. 2023):

MFK Karviná – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:3 (1:2)

Branky: 28. Bartl, 74. Ezeh - 32. Misztal, 45. z pen. Janota, 69. Chlumecký.

Karviná: Lapeš (60. Ciupa) - Čurma (60. Hošek), Krčík (60. Bederka), Svozil (60. Žídek), Mikuš (60. Antovski) - Žák (60. Moses), Budínský (60. Málek) - Memič (60. Franko), Bartl (60. Adeleke), Papalele (60. Rezek) - Doležal (46. Ezeh). Trenér: Hejdušek.