„Soupeř je v přípravě dál, už za pár dní ho čeká kvalifikace o Evropskou ligu. Z tohoto pohledu můžeme být spokojeni,“ uznal trenér MFK Roman Nádvorník.

Zdá se, že součinnost nových hráčů s těmi stávajícími Karviné nedrhne. A to je dobře. „Zatím jsou ty první dva týdny hlavně o běhání a kondici, ale samozřejmě nám jde také o fotbalovost. Chceme hrát ještě více po stranách s centry do vápna,“ preferuje nový kouč Karviné útočný styl.

Nově zkoušení hráči se zatím jeví víc než slibně, navíc trenéru Nádvorníkovi příjemně motá hlavu i hbitý Adriel D’Avila Ba. „Přiznám se, že příjemně překvapuje. Dneska dal gól a na další nahrál,“ uznal Nádvorník na konto rodáka z Pobřeží slonoviny.

„Líbí se mi, že se nebojí zkusit to jeden na jednoho a vlézt do vápna. V Dánsku, kde hrál, zakončoval chladnokrevně a s Velje vybojoval postup do první ligy,“ představil hráče tmavé pleti Nádvorník. Pro Karvinou by to mohla být zajímavá posila.

Slibně se však jevili i další nováčci a Karviná celkově působila velmi dobře. „Už první půle mohla být o dva tři góly pro nás. Tomáš Wágner tam měl gólové šance. Dobře jsme se dostávali do vápna Zabrze. Uvidíme, jestli budeme v další přípravě produktivnější,“ dodal karvinský trenér.

MFK Karviná – Górnik Zabrze 3:1 (2:1)

Branky: 6. Kalabiška, 26. D’Avila Ba, 63. Ramirez – 18. Matuszek.

Karviná 1. poločas: Berkovec – Čolič, Dreksa, Janečka, Tusjak – Šisler – D’Avila Ba, Panák, Suchan, Kalabiška – Wágner.

Karviná 2. poločas: Pastornický – Moravec, Piroch, Menich, Letič – Mareček – Štepanovský, Budínský, Lingr, D’Avila Ba (70. Galuška) – Ramirez.