Karviná se na klíčový souboj celé sezony připravila svědomitě. „Použili jsme odlišnou strategii i rozestavení. Na podzim jsme takto odehráli zápasy v Táborsku a v poháru s Mladou Boleslaví, což byl prakticky ligový fotbal. Použili jsme ho i teď a zase nám to přineslo ovoce. Je to spíš defenzivnější způsob hry, než na jaký jsme zvyklí, ale byl účinný. Takticky to kluci zvládli perfektně. Dnes musím jen chválit," hýřil trenér karvinských fotbalistů Jozef Weber dobrou náladou.

Karvinští skvělou obrannou prací vygumovali nejlepšího střelce soutěže Pázlera, rychlíka Malinského zase nepustil do vážnějších šancí stejně rychlonohý Fiala. „Proto jsme ho strčili na pravého beka. Matěj to tam zvládl brilantně, stejně jako Honza Moravec vepředu. Možná to pro některé bylo překvapením, že právě on by měl být tím naším bijcem na hrotu, ale my jsme věděli, co děláme. Honza tam svou dynamikou a pohybem dělal Hradci neuvěřitelné problémy," pochvaloval si Weber.

Karvinští fotbalisté (ve žlutém) vrátili Hradci porážku z podzimu a mají vše ve vlastních rukách.

Hostům pochopitelně výrazně pomohl vedoucí gól Budínského. Pak se jim už hrálo lépe a mohli nadále vycházet z předem stanovené taktiky. „Umožnilo nám to vydržet v tom trendu, který jsme nastavili. Hradec měl ve druhé půli optický tlak, což bylo vzhledem k průběhu i vývoji zápasu logické, ale nevybavuji si nějakou extra šanci, kterou by musel Braňo Pindroch řešit," podotkl Weber.

Karvinští fotbalisté (ve žlutém) vrátili Hradci porážku z podzimu a mají vše ve vlastních rukách.

Karvinský gólman působil celý zápas jistě, s přehledem stahoval všechny nebezpečné centry domácích a jeho jistota se přenesla i na obránce. Karviná zápas jara zvládla mistrně. Nakročila tím do nejvyšší soutěže? „Ještě tam nejsem a už v pondělí se musíme koncentrovat na další zápasy. Byla by fatální chyba si myslet, že je rozhodnuto. Všechny tři týmy na čele čekají ještě náročné zápasy," varuje Weber.

FC Hradec Králové – MFK OKD Karviná 0:2 (0:1)

Branky: 35. Budínský, 90. Puri. Rozhodčí: Marek – Blažej, Pilný. ŽK: Mareš, Krmaš – Fiala, Janečka. Diváci: 2913.

Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Mareš – Trubač (85. Chleboun), Janoušek (58. Černý) – Vlkanova, Zorvan (65. Krátký), Malinský – Pázler. Trenér: B. Pilný.

Karviná: Pindroch – Fiala (85. Panák), Dreksa, Hošek, Eismann – Janečka – Zelený (67. Urgela), Šisler, Budínský, Puchel (72. Puri) – Moravec. Trenér: J. Weber.