„Hráči měli možnost dokázat, že si prvoligovou příslušnost zaslouží. Bylo to takto nalajnované a bylo to fér,“ rekapituloval provizorní trenér Lubomír Vlk klíčové tři body sezony.

Na lavičce v tomto utkání jen zaskakoval. Boss fotbalové Karviné, primátor města Jan Wolf, totiž ve čtvrtek sdělil trenéru Josefu Muchovi, že pro závěrečné kolo soutěže použije na mužstvo šokovou terapii a odvolal jej. Mnozí si ťukali na čelo. Teď je to bráno jako geniální tah.

I když Vlk zaskakoval na trenérské lavici Karviné už na podzim a uhrál šest bodů ze tří zápasů, nebude chtít jako trenér pokračovat. „V žádném případě. V tomto týdnu si sedneme s vedením a musíme urychleně sehnat trenéra,“ ujistil. V kuloárech se hovoří o Jaroslavu Šilhavém či Romanu Nádvorníkovi.

Změny to nebudou jediné. „Ne vše nám na hřišti fungovalo, to je jasné. Změny musí přijít a přijdou. Navíc nemáme čas, liga startuje brzy. Máme milion starostí, ale jsme za ně rádi,“ usmál se Vlk, který se opět vrací do pozice manažera.

Karviná (v bílém) vyhrála v Jihlavě a slaví záchranu v soutěži!

Karvinští se mohli boji o záchranu vyhnout, kdyby nezačali od 20. kola sbírat místo výher remízy. A možná to začalo už v Liberci, kde byla Karviná lepší a inkasovala až v závěru. Mít tou dobou o dva body víc, je v jiné pozici, hráči jsou v jiném psychickém rozpoložení a na boj o záchranu nemuselo vůbec dojít.

O tom, jaká bude role jednotlivých týmů v závěru soutěže, rozhodují mnohdy snadno přehlédnutelné titěrnosti, které člověku v daný moment ani nedojdou. „Po sérii remíz se přestalo dařit. Najednou jsme museli a ono to nešlo. Na klucích ležela neskutečná psychická deka. Jsme obrovsky šťastní, že jsme ji ze sebe aspoň v tom posledním zápase dokázali shodit,“ oddechl si Vlk.

Glosa Tomáše Januszka

Zřejmě slušnej oddíl W+VUpřímně, kdo věřil, že karvinští fotbalisté v posledním ligovém zápase v Jihlavě procitnou, vyhrají a nakonec se přece jen zachrání v lize? Leda nezdolní optimisté, kterým asi jiný ukazovali na čelo. Vždyť po bezduchých výkonech v posledních kolech se tento tým herně potácel na hranici klinické smrti.
Resuscitace přišla za minutu dvanáct, když pár desítek hodin před „zápasem o všechno“ šéf klubu Jan Wolf odvolal dosavadního trenéra a do zbraně povolal krizového manažera v podobě sportovního ředitele Lubomíra Vlka, který má s touto činností zkušenost, když na podzim krátce koučoval mužstvo po odvolání tehdejšího trenéra Josefa Webera.
Vlk ze zdánlivě bezvýchodné situace nalezl cestu, čímž potěšil nejen svého šéfa Wolfa, ale i všechny karvinské fotbalové fanoušky. Duo Wolf – Vlk je evidentně sehrané a ta synergie nese výsledky.
Herec František Petka v roli judistického trenéra ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje by to zřejmě zhodnotil konstatováním: „W+V, zřejmě slušnej oddíl“.